Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy

W dniu 10.04.2017 r. w LO im. Marsz. St. Małachowskiego odbyły się eliminacje rejonowe XL Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK. Jego organizatorem był Miejski Oddział PTTK w Płocku.

Cele  turnieju :

– poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości;
– popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku;
– wymiana doświadczeń i prezentacja dokonań w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa.

W godzinach popołudniowych najlepsze trzy osobowe drużyny SKKT – PTTK regionu płockiego rywalizowały w konkursach turniejowych.

Najpierw uczniowie musieli rozwiązać test krajoznawczo – turystyczny, a następnie test z samarytanki. Na koniec drużyny przedstawiały zawartość apteczki i odpowiadały z pierwszej pomocy.

W oczekiwaniu na wyniki turnieju zobaczyliśmy muzeum Małachowianki i byliśmy na wieży, gdzie oglądaliśmy panoramę miasta.

Komisja Turniejowa oceniała całą drużynę, a łączna ilość punktów ze wszystkich dyscyplin decydowała o zajmowanych miejscach poszczególnych drużyn.

Najlepsze trzy drużyny otrzymywały dyplomy i puchary za zajęcie I, II, III miejsca
w poszczególnych kategoriach szkół oraz wybierały sobie nagrody rzeczowe (plecaki i torby turystyczne, piłki).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza drużyna SKKT-PTTK „Globtroters”, w składzie Jakub Lewadowski (II b), Aleksandra Gierwatowska i Weronika Kotwicka (I d) zajęła II miejsce. Opiekę nad nami sprawował p. Bogdan Majewski – opiekun Koła SKKT. Ta lokata zagwarantowała naszej drużynie udział w  turnieju na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Kozienicach.

Pomimo rywalizacji drużyn, atmosfera w czasie całego turnieju była wspaniała.

Za rok postaramy się być najlepsi.

Galeria zdjęć (przejdź … )