XIV Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o UE – podwójny sukces III LO

4 kwietnia 2017 r. odbył się w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku finał XIV Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Młodzi przyszłością Europy”.

Konkurs od VII edycji jest objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.

Organizatorami Konkursu już od czternastu lat są:

– Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku.
Koordynatorzy: p. Joanna Murawska, p. Anna Kokoszczyńska, p. Bogumiła Stępczyńska;

– III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Koordynator: p. Bogdan Majewski.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Mazowsza Północnego i Kujaw.

Koordynatorem działań związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem finału konkursu w III LO był p. Bogdan Majewski – nauczyciel geografii i informatyki.

W XIV edycji konkursu do finału zakwalifikowało się 13 najlepszych uczniów z 32 uczestników z 12 szkół ponadgimnazjalnych, reprezentujących 6 powiatów: Miasto Płock, ciechanowski, gostyniński, sierpecki, mławski i żuromiński.

Najpierw uczestnicy konkursu pisali test wiedzy o UE, a następnie Komisja Konkursowa w składzie mgr Monika Szpakowska (przewodniczący), dr Grzegorz Gołębiewski, mgr Anna Kokoszczyńska i mgr Bogdan Majewski (członkowie) wyłoniła 10 finalistów i trzech laureatów konkursu.

Pani Agnieszka Wierzchowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Płocku, przywitała gości i finalistów konkursu. Imprezę poprowadziła Zuzanna Szczucka, uczennica klasy I d.

Interesującą prelekcję nt. dofinansowania z funduszy europejskich przedstawiła p. Katarzyna Szczawińska – Kamelska.

Następnym punktem programu było ogłoszenie wyników finału Konkursu.

Po odczytaniu protokołu konkursu przez p. Bogdana Majewskiego,
laureatami Konkursu zostali: Bartłomiej SztendurI miejsce (III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Dąbrowskiej w Płocku), Piotr GajewskiII miejsce (III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Dąbrowskiej w Płocku) i Iza DzierżanowskaIII miejsce (Zespół Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie).

Pozostałych dziesięciu uczestników otrzymało status finalistów Konkursu:
Katarzyna Grzybowska (Zespół Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie), Jakub Miszczak (Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku), Aleksandra Żbikowska (Zespół Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie), Patryk Spadło (Zespół Szkół Technicznych w Płocku), Eryk Domżał, (LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Kościuszki w Gostyninie), Karolina Kostun (LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T.Kościuszki w Gostyninie), Paulina Kaszuba (Zespół Szkół nr 2 im. A. Mickiewicza w Ciechanowie), Alicja Pietruszewska (LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Kościuszki w Gostyninie), Maciej Łebkowski (Zespół Szkół nr 2 im. A. Mickiewicza w Ciechanowie), Mateusz Liszewski (Zespół Szkół nr 2 im. A. Mickiewicza w Ciechanowie).

Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody i wyróżnienia, które zostały wręczone przez p. Krzysztofa Wiśniewskiego, Dyrektora Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie i p. Katarzynę Majewską, Wicedyrektora Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Na zakończenie imprezy usłyszeliśmy kilka szlagierów wykonanych przez uczennice naszego liceum przy akompaniamencie p. Macieja Bieńka.

Mamy nadzieję spotkać się ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi, sponsorami i współorganizatorami na kolejnych edycjach tego wartościowego konkursu.

 

Galeria zdjęć (przejdź…)