XLI RAJD „Do Miejsc Pamięci Narodowej”

8 kwietnia 2017 r. odbył się XLI rajd „Do Miejsc Pamięci Narodowej”, którego organizatorem był Miejski Oddział PTTK w Płocku.

Rajd rozpoczął się przy Odwachu (siedziba PTTK) zbiórką drużyn. Nasza drużyna SKKT-PTTK „Globtroters” liczyła 44 osoby, głównie z klas III d, II a, I a, I b, I c, I d, I f, III ag i III bg pod opieką p. Bogdana Majewskiego, p. Jolanty Lipki i p. Soni Konstantynowicz.

Pod kierunkiem przodowników turystyki pieszej i naszych opiekunów udaliśmy się do SP nr 20 w Borowiczkach. Najpierw trasa przebiegała śladami miejsc pamięci narodowej. Zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę przy mogiłach obrońców Płocka na Cmentarzu Garnizonowym. Dalsza część trasy wiodła wzdłuż Wisły, ulicą Norbertańską, dalej Grabówką w kierunku Borowiczek. Część naszej wędrówki przebiegała leśnymi ścieżkami i wałami przeciwpowodziowymi, gdzie mogliśmy podziwiać coraz bardziej dziką dolinę Wisły. W samych Borowiczkach zatrzymaliśmy się koło byłej cukrowni i przy pomniku ofiar oddaliśmy cześć jej pracownikom zamordowanych w obozach zagłady.

W miłej atmosferze dotarliśmy do SP nr 20 w Borowiczkach. Tym razem zakończenie rajdu odbyło się obok szkoły w hali widowiskowej, gdzie czekała na nas pyszna grochówka. Ostatnim punktem imprezy było rozdanie pucharów i dyplomów dla najlepszych drużyn. Wśród szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy II miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom i puchar. Do Płocka zostaliśmy odwiezieni autobusami Komunikacji Miejskiej i rozstaliśmy się przy Teatrze Dramatycznym.

Pozdrawiamy wszystkich turystów i zapraszamy na szlaki turystyczne Ziemi Płockiej.

Galeria zdjęć (przejdź …)