Byliśmy w Kozienicach na OMTTK

W dniach 6 -7 maja 2017 roku  byliśmy w Kozienicach na  eliminacjach wojewódzkich XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. W tym roku rywalizowało dwanaście najlepszych drużyn z Mazowsza w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna SKKT-PTTK Globtroters wystąpiła w składzie: Aleksandra Gierwatowska, Weronika Kotwicka (I d) i Jakub Lewandowski (II B), nad którą opiekę sprawował p. Bogdan Majewski.

Po przyjeździe do ZS nr 1 w Kozienicach zostaliśmy zakwaterowani w internacie tej szkoły. Po oficjalnym otwarciu Turnieju pisaliśmy testy z zakresu turystyki, krajoznawstwa, terenoznawstwa i udzielania pierwszej pomocy.

Po obiedzie przyszedł czas na konkurencje praktyczne, którym, już jako drużyna, musieliśmy sprostać.

Pierwszą konkurencją była gra azymutowa, podczas której wyznaczaliśmy azymuty i określaliśmy odległość obiektów. W pobliskim ośrodku sportu i rekreacji maszerowaliśmy na orientację. Po powrocie na boiska szkoły zmierzyliśmy się z rowerowym torem przeszkód, a następnie udzielaliśmy pierwszej pomocy dziewczynie, która miała otwarte złamanie ręki.

Po kolacji została nam ostatnia konkurencja, polegająca na spakowaniu ekwipunku turystycznego do plecaka na dwudniowy biwak w Bieszczadach.

Po tak pracowitej sobocie niedziela była tylko relaksem. Po śniadaniu zwiedziliśmy Kozienice i pojechaliśmy do Kozienickiego Parku Krajobrazowego.

Tam mieliśmy okazję chodzić po ścieżce dydaktycznej w rezerwacie „Królewskie Źródła”, podziwiając dziką przyrodę i rozlewiska Radomki.

Po powrocie do szkoły organizatorzy OMTTK (MFO PTTK, MKO, UM, UM w Kozienicach) ogłosili wyniki turnieju i rozdali drużynom dyplomy i nagrody. Pomimo Naszego dużego zaangażowania, zajęliśmy piąte miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Atmosfera była super, a za rok postaramy się być w pierwszej trójce. 

Dziękujemy Oddziałowi Miejskiemu PTTK w Płocku za sponsorowanie Naszego wyjazdu do Kozienic.

Galeria zdjęć (przejdź … )