XIX Piknik Europejski 2017

Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. generała Józefa Hallera wzięło udział w XIX Pikniku Europejskim zorganizowanym przez Urząd Miasta Płocka przy współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku i Książnicy Płockiej.

W trakcie tegorocznego Pikniku UM w Płocku włączył się w obchody Roku Wisły, prezentując koło Ratusza wystawę miast partnerskich Płocka  i rzek przez nie przepływających.

Główną nagrodą konkursową dla zwycięskiej szkoły był czek na sumę 15 tys. zł z przeznaczeniem zorganizowania wycieczki szkolnej. Aby go zdobyć, trzeba było zwyciężyć we wszystkich czterech konkursach.

W dniu 10.05.2017 r. nasza drużyna w składzie: Marta Gajewska, Dominika Ronek Kinga Oleksiewicz (III ag), Jakub Atlak i Jakub Janecki (III bg) brała udział w grze miejskiej „Partnerstwo rzek. Partnerstwo miast”, której organizatorem była Książnica Płocka. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat państw europejskich i miast partnerskich Płocka. Opiekunem grupy uczniów podczas gry był p. Bogdan Majewski.

W tym konkursie zajęliśmy II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

W dniu 13.05.2017 r., w głównym dniu obchodów pikniku, wzięliśmy udział w Paradzie Europejskiej, której organizatorem byli MDK w Płocku i Oddział Edukacji Urzędu Miasta Płock.

Reprezentowaliśmy Mongolię – kraj bezkresnych stepów, potężnych gór i piasków Gobi. Nasz barwny korowód składał się z 60 uczestników z III ag, III bg, II bg, I ag, I bg, I b, I c i I f  pod opieką p. Jolanty Lipki i p. Bogdana Majewskiego. Uczniowie pod kierunkiem tych nauczycieli przygotowali: flagi, godło kraju oraz liczne emblematy i plakaty prezentujące Mongolię. Młodzież, ubrana w kolory Mongolii – czerwony, niebieski i złoty, w rękach trzymała plakaty i flagi. Na czele naszego korowodu szli uczniowie prezentujący godło i flagę Mongolii oraz tablicę z napisem Naszego gimnazjum.

Około godziny 15.30 parada, tym razem milcząc, wyruszyła z placu przed teatrem i dalej przemieszczała się ulicą Tumską. Przed kinem „Nowe Przedwiośnie” odbyła się krótka prezentacja poszczególnych państw i jury dokonało ich oceny. Dalej parada udała się przed scenę przy Ratuszu, gdzie zakończyła swoją drogę.

W kategorii szkół gimnazjalnych zajęliśmy II miejsce.

W tym samym dniu od godziny dwunastej na Starym Rynku grupa uczniów z III bg: Monika Rutkowska, Aleksandra Kędzierska, Julia Maciakiewicz, Oliwia Mariańska, Adrian Osędowski, Wojciech Sadecki, Błażej Leszczyński, Ola Śnieć i Miłosz Szmulewicz przy pomocy p. Bogdana Majewskiego, przygotowała stoisko (kram), promujący walory przyrodniczo – kulturowe i kuchnię Mongolii. Płocczanie i goście z zagranicy mogli spróbować dań mongolskich i napić się słono-tłustej  herbaty.

W kategorii szkół gimnazjalnych zajęliśmy II miejsce.

Poza kramami prezentującymi państwa Europy i miasta partnerskie Płocka, na scenie przed Ratuszem odbywały się występy artystyczne młodzieży szkół płockich.

Naszą szkołę reprezentowała grupa dziewcząt z I ag: Laura Albinowska – Moloch, Martyna Maciejewska, Monika Owsik, Barbara Balska, Wiktoria Mirecka i Katarzyna Formela, które zatańczyły ludowy taniec mongolski, według własnej choreografii. Opiekę nad nimi sprawowali: p. Bogdan Majewski i p. Jolanta Lipka.

W kategorii szkół gimnazjalnych zajęliśmy IV miejsce.

W klasyfikacji łącznej (suma punktów wszystkich konkurencji) nasze gimnazjum zajęło II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wsparli to nasze przedsięwzięcie, a szczególnie rodzicom uczniów: Julii Tyszkiewicz i Julii Bednarskiej z III ag, Katarzyny Norycy z I a oraz Oli Kędzierskiej z III bg.

Galeria zdjęć (przejdź …)