Zakończenie klas trzecich

Jest tyle dróg, co w świat prowadzą… – uroczystość pożegnania klas III.

       Pożegnanie tegorocznych maturzystów odbyło się w piątek 28 kwietnia 2017 roku w gościnnych progach Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. Każdego roku to jedna z bardziej wzruszających chwil w kalendarzu szkolnych wydarzeń. I tym razem nie było inaczej – podczas uroczystości  nie zabrakło refleksji nad szybko mijającym czasem, wspomnień, serdecznych podziękowań, nawet łez. Jednak w przemówieniach pani dyrektor, Agnieszki Wierzchowskiej, zaproszonych gości, przedstawicieli Samorządu Szkolnego, którzy żegnali starszych kolegów, abiturientki przemawiającej w imieniu uczniów kończących szkołę, nad słowami smutku z powodu rozstania dominowała duma z osiągnięć i życzenia, by pozostać wiernym swoim marzeniom i móc z tysiąca dróg wybrać tę jedną…, tę najwłaściwszą.

Podsumowując dotychczas przebytą drogę, pani dyrektor wyróżniła abiturientów, którzy uzyskali najwyższe oceny. Na szczególne uznanie zasłużył Grzegorz Pomirski, którego uhonorowano Medalem im. Marii Dąbrowskiej, co roku przyznawanym abiturientom z najwyższą średnią ocen.
       Motyw drogi zdominował część artystyczną, przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem pań: Marty Wąsek i Elżbiety Zaroń oraz pana Macieja Bieńka. Nawiązywała do niego dekoracja przygotowana przez panią Annę Muszyńską.

       Po części oficjalnej nastąpiły Abiturki 2017, pełne wrażeń i humoru pożegnanie klas III. Uczniowie odegrali sześć scenek przedstawienia utrzymanego w konwencji kryminału, napisanego i wyreżyserowanego przez ucznia klasy II c, Julka Zielińskiego. Z dowcipnych dialogów wyłaniały się kolejne kategorie, w których wyróżniani byli abiturienci:
1. Szybki Bil, czyli  najlepszy sportowiec – Piotr Mańkowski
2.Elegant, czyli najmodniejszy uczeń -Weronika Rejner
3.Znawca piękna, czyli dusza artystyczna – Antoni Leszczyński
4.Współczesny All Capone, czyli najpopularniejszy uczeń – Bartosz Bogiel
5.Mózg Operacji, czyli szkolny omnibus  – Grzegorz Pomirski
6.Bonnie i Clyde, czyli nierozłączna para – Natalia Jaroszewska i Bartek Zambrzycki
Ostateczne rozwiązanie zagadki kryminalnej udało się dzięki tym wścibskim dzieciakom.
Aktorami byli uczniowie klas drugich, a nad całością czuwała p. Anna Muszyńska, opiekun Samorządu Uczniowskiego.

W tej części mogliśmy także obejrzeć krótkie filmiki prezentujące każdą klasę. Wychowawcy wręczyli statuetki wyróżniającym się abiturientom: Alngelice Górdzińskiej, Joannie Han, Bartoszowi Grzelakowi, Izabeli Chęcińskiej, Adriannie Kalocie, Maciejowi Sobczakowi i Wojciechowi Chamskiemu.

Galeria zdjęć (przejdź … )