Jestem przewodnikiem po Płocku – podwójny sukces naszych gimnazjalistów

W dniu 9 czerwca 2017 roku w Muzeum Mazowieckim odbyło się uroczyste zakończenie XX edycji konkursu Jestem przewodnikiem po Płocku, podczas którego zostały rozdane nagrody i zaprezentowane trzy najlepsze prace konkursowe. Miłym zaskoczeniem było zdobycie I i II miejsca przez drużyny z Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku.

Organizatorami tego konkursu, odbywającego się patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, były Zespół Szkół nr 1 w Płocku i Muzeum Mazowieckie w Płocku. W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny ze szkół gimnazjalnych Płocka, których zadaniem było przygotowanie prac multimedialnych o Płocku.

W pierwszym etapie konkursu, w dniu 22 maja b.r. w ZS nr 1 w Płocku dziesięć drużyn przedstawiło swoje prezentacje multimedialne o Płocku. Wśród nich były trzy drużyny reprezentujące nasze gimnazjum.  Komisja konkursowa wyłoniła najlepsze drużyny, ale uczestnicy o wynikach konkursu dowiedzieli się dopiero podczas zakończenia w Muzeum Mazowieckim. 

  • I miejsce zajęła drużyna z klasy I agMarta Nicewicz, Monika Owsik, Magdalena Zakrzewska za pracę pt. Płock wczoraj i dziś ( opiekun multimedialny p. Ewa Cieżniewska i merytoryczny p. Bogdan Majewski). Drużyna opracowała prezentację zawierającą liczne i własnego autorstwa multimedia zachęcające do turystyki po naszym mieście. Wykazała się oryginalnością i kreatywnością – pracę ubogacił wywiad przeprowadzony
    z prezydentem naszego miasta, panem Andrzejem Nowakowskim.
  • II miejsce zajęła drużyna z klasy III bgMaja Albinowska-Mochol, Julia Dobosz, Wiktoria Jakubowska za pracę Płock – jako miasto wielu wyznań. (opiekun merytoryczny p. Bogdan Majewski).
  • Trzecia drużyna w składzie: Wiktoria Frąckowiak, Zuzanna Rutkowska, Zuzanna Wasek z klasy I bg, przygotowała prezentację Płockie pomniki,
    pod kierunkiem Grzegorza Gołębiewskiego.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów za rok!

Galeria zdjęć (przejdź … )