Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

13 czerwca br uczennica naszego gimnazjum – Kinga Wróbel z 1 bg odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Wy jesteście pokoleniem przyszłości” – Myśli i rozważania kardynała Stefana Wyszyńskiego w obiektywie młodego pokolenia zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Opolu i Publiczne Gimnazjum im. Polski Noblistów w Byczynie.

Organizatorzy konkursu pragnęli zachęcić młodzież do fotografowania otaczającego świata oraz miejsc, w których żyjemy w kontekście nauk kardynała Stefana Wyszyńskiego, zwrócić uwagę na rolę młodzieży w życiu społeczeństwa, rozwijać wrażliwość i wyobraźnię młodego pokolenia oraz pokazać wartości chrześcijańskie płynące z nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Kinga, pod kierunkiem nauczyciela p. Beaty Żabki, przygotowała cykl zdjęć ilustrujący następujące słowa Kardynała Wyszyńskiego: „Wy jesteście pokoleniem przyszłości, które ma nauczyć się języka miłości i to nie tylko miłości samego siebie, chociaż kochać siebie dobrze, po Bożemu, to dobra szkoła miłowania innych. Oczywiście, gdy będziemy sprawiedliwi, gdy będziemy taką samą miarą mierzyli innych”.

Gratulujemy tak wspaniałego osiągnięcia i życzymy rozwijania pięknej pasji, jaką jest fotografia i oczywiście dalszych sukcesów! 🙂

Galeria zdjęć (przejdź … )