XLIX Zlot po Ziemi Mazowieckiej

W dniu 23 września 2017 r. odbył się XLIX Zlot po Ziemi Mazowieckiej. Nasza drużyna SKKT-PTTK Globtroters licząca 30 uczniów (z klas: III g, II d, I a, I b, I c, I d, I f, I h), najpierw dotarła do miejsca zbiórki w Borowiczkach (pętla autobusowa), a następnie pod byłą cukrownię. Tam wraz z innymi grupami pod przewodnictwem dwóch przodowników turystyki i naszych opiekunów (p. Bogdana Majewskiego i p. Jolanty Lipki) ruszyliśmy w kierunku Liszyna.

Początkowo trasa prowadziła przez Borowiczki. Dalej poruszaliśmy się w kierunku Liszyna, w większości drogami leśnymi i polnymi. Ostatni fragment naszej wędrówki prowadził wzdłuż wałów przeciwpowodziowych nad Wisłą.

Podczas naszej wędrówki, pomimo pochmurnej pogody z przelotnymi opadami deszczu, mogliśmy podziwiać walory przyrody Ziemi Płockiej – naturalne rozlewiska Wisły. Zakończenie rajdu odbyło się w stanicy wodnej Flis w Liszynie.

Po dotarciu na miejsce dostaliśmy pyszną grochówkę i mogliśmy upiec kiełbaski przy ognisku.

Miłym akcentem rajdu było rozdanie dyplomów i pucharów dla najlepszych drużyn.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła kolejny raz zdobyła pierwsze miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom i puchar.

Po zakończeniu rajdu zostaliśmy odwiezieni do Płocka autobusami KM.

Pozdrawiamy wszystkich i zachęcamy do wędrówek w przyszłości!!!

Galeria zdjęć (przejdź … )