Rajd Pieczony ziemniak

14 października 2017 r. odbył się XXXIX rajd Pieczonego ziemniaka, w którym uczestniczyło 90 uczniów z III LO i Gimnazjum nr 13 (III g, I a , I b, I c, I d,I e, I f, I g, I h, III bg, II ag, II bg). Opiekę nad tak liczną drużyną SKKT-PTTK Globtroters sprawowali: p. Bogdan Majewski, p. Jolanta Lipka, p. Iwona Jarząbkowska, p. Sonia Konstantynowicz, p. Beata Żabka i p. Marcin Przedlacki.

Zbiórka naszej grupy była przy Odwachu – siedzibie Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku. Po sprawdzeniu listy obecności i rozdaniu znaczków rajdowych ruszyliśmy z innymi grupami na szlak turystyczny pod kierunkiem przodowników turystyki.

Trasa wędrówki wiodła po obszarze Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Szlak czerwony prowadził nas głównie malowniczymi duktami leśnymi, mieliśmy więc okazję obejrzeć rzeźbę młodoglacjalną z borami mieszanymi.

W trakcie naszej szesnastokilometrowej wędrówki odpoczywaliśmy na polanie leśnej i przy jeziorze Sendeń, gdzie mogliśmy uzupełnić stracone kalorie.

Zakończenie rajdu odbyło się na terenie Nadleśnictwa Łąck, gdzie otrzymaliśmy posiłek turystyczny – pysznego pieczonego ziemniaka i mogliśmy upiec kiełbaski przy wspólnym ognisku.

Z okazji Dnia Edukacji pan Jan Natkowski – prezes OM PTTK złożył życzenia wszystkim nauczycielom i wręczył opiekunom drużyn przewodniki turystyczne.

Ostatnim miłym akcentem było rozdanie dyplomów i pucharów dla najlepszych drużyn.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych nasza drużyna zdobyła pierwsze miejsce.

Po zakończeniu rajdu zostaliśmy odwiezieni do Płocka autobusami KM.

Spędziliśmy czas miło i przyjemnie w bardzo licznej grupie, mimo że rajd odbywał się w sobotę i przy nie najlepszej pogodzie.

Pozdrawiamy wszystkich i zachęcamy do wędrówek po Ziemi Mazowieckiej!!!

Galeria zdjęć (przejdź …)