XXVI Rajd Niepodległości „Szlakami Legionistów Płockich”

W dniu 04 listopada 2017 r. odbył się XXVI Rajd Niepodległości „Szlakami Legionistów Płockich”.

Głównym celem rajdu było oddanie hołdu poległym i pomordowanym w obronie Ojczyzny mieszkańcom Płocka.

Drużyna SKKT-PTTK „Globtroters” z Zespołu Szkół nr 3 licząca 60 osób (głównie z klas I a, I c, I d, I e, I h, III ag i III bg) pod opieką nauczycieli – p. Bogdana Majewskiego, p. Jolanty Lipki, p. Jolanty Małeckiej i p. Beaty Żabki odwiedziła miejsca pamięci narodowej na płockich cmentarzach. Trasa rajdu wytyczona przez p. Bogdana Majewskiego liczyła ok. 5 km i przebiegała od Cmentarza Katolickiego (liczne mogiły wojennych bohaterów), dalej przez Stare Miasto (pomnik 13 Straconych), Odwach (płyta Nieznanego Żołnierza), b. siedziba Policji (tablica zamordowanych przez UB) do LO im. Wł. Jagiełły (tablice zamordowanych nauczycieli w czasie wojny).

Podczas wędrówki p. Jolanta Małecka opowiadała o historii poległych i pomordowanych obrońcach Płocka i Ojczyzny, ku czci których zapaliliśmy znicze.

Zakończenie rajdu miało miejsce w auli LO im. Wł. Jagiełły, gdzie usłyszeliśmy pieśni legionowe w ramach „Konkursu Piosenki Legionowej”.

Z satysfakcją odebraliśmy z rąk pana Jana Natkowskiego, Prezesa Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku, puchar za zajęcie drugiego miejsca w rajdzie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy na następne wędrówki po Ziemi Płockiej.

Galeria zdjęć (przejdź …)