XL Rajd Pieczonego Ziemniaka

W dniu 20 października 2018 r. odbył się XL Rajd Pieczonego Ziemniaka, którego organizatorem był Miejski Oddział PTTK w Płocku.

Cele rajdu: uczczenie 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski i 85. rocznicy OM PTTK w Płocku oraz popularyzacja turystyki pieszej i poznanie szlaków turystycznych okolic Płocka.

Nasza drużyna SKKT-PTTK Globtroters przy III LO w Płocku licząca 60 uczniów (z klas: 3ag GIM, 3d III LO, 1b III LO, 1c III LO, 1d III LO, 1f III LO, 1g III LO, 1h III LO), najpierw dotarła do miejsca zbiórki na Podolszycach Południowych (pętla autobusowa), a następnie wraz z innymi grupami pod przewodnictwem dwóch przodowników turystyki i naszych opiekunów (p. Bogdana Majewskiego, p. Jolanty Lipki, p. Anny Lewandowskiej, p. Soni Konstantynowicz i p. Marcina Przedlackiego) ruszyła w kierunku Liszyna.

Początkowo trasa prowadziła przez Borowiczki. Dalej poruszaliśmy się w kierunku Liszyna, w większości drogami polnymi i wałami przeciwpowodziowych nad Wisłą.

Podczas naszej wędrówki, pomimo pochmurnej pogody z przelotnymi opadami deszczu, mogliśmy podziwiać walory przyrody Ziemi Płockiej – naturalne rozlewiska Wisły. Zakończenie rajdu odbyło się w stanicy wodnej Flis w Liszynie.

Po dotarciu na miejsce dostaliśmy pyszne pieczone ziemniaki i mogliśmy upiec kiełbaski przy ognisku.

Miłym akcentem rajdu było rozdanie dyplomów i pucharów dla najlepszych drużyn.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła kolejny raz zdobyła pierwsze miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom i puchar.

Po zakończeniu rajdu zostaliśmy odwiezieni do Płocka autobusami KM.

Pozdrawiamy wszystkich i zachęcamy do wędrówek w przyszłości!!!

Galeria zdjęć (przejdź … )