Zlot po Ziemi Mazowieckiej – I miejsce dla III LO

29 września 2018 r. odbył się 50. Zlot po Ziemi Mazowieckiej w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę , w którym uczestniczyło 36 uczniów z III LO i Gimnazjum nr 13 (III d, II d, II h, I b, I c, I d, I e, I f, I h, III ag). Opiekę nad drużyną SKKT-PTTK Globtroters sprawowali: p. Bogdan Majewski, p. Jolanta Lipka i p. Marta Wąsek.

Zbiórka naszej grupy była przy Odwachu – siedzibie Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku. Po sprawdzeniu listy obecności i rozdaniu znaczków rajdowych ruszyliśmy z innymi grupami na szlak turystyczny pod kierunkiem przodowników turystyki.

Trasa wędrówki wiodła po obszarze Gostynińsko–Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Szlak czerwony prowadził nas głównie malowniczymi duktami leśnymi, mieliśmy więc okazję obejrzeć rzeźbę młodoglacjalną z borami mieszanymi.

W trakcie naszej szesnastokilometrowej wędrówki odpoczywaliśmy na polanie leśnej i przy jeziorze Jeziorko, gdzie mogliśmy uzupełnić stracone kalorie.

Zakończenie rajdu odbyło się na terenie Nadleśnictwa Łąck, gdzie otrzymaliśmy gorącą grochówkę i mogliśmy upiec kiełbaski przy wspólnym ognisku.

Ostatnim miłym akcentem było rozdanie dyplomów i pucharów dla najlepszych drużyn.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych nasza drużyna zdobyła pierwsze miejsce.

Po zakończeniu rajdu zostaliśmy odwiezieni do Płocka autobusami KM.

Spędziliśmy czas miło i przyjemnie, mimo że rajd odbywał się w sobotę.

Pozdrawiamy wszystkich i zachęcamy do wędrówek po Ziemi Mazowieckiej!!!

Galeria zdjęć (przejdź … )