Sukces „Trzeciego” w Sesji Finałowej Turnieju Debat Oksfordzkich RODEH

Z przyjemnością informujemy, że w odbytej w piątek 23 listopada 2018 r. wojewódzkiej Sesji Finałowej Turnieju Debat Oksfordzkich Historia w słowie zamknięta w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Dialogu i Edukacji Historycznej reprezentująca naszą szkołę drużyna zajęła zaszczytne drugie miejsce. W finale, który odbył się w Warszawie, w Centrum Europejskim Natolin reprezentacja „trzeciego” zmierzyła się z uczniami szkół średnich z Radomia, Olsztyna i Giżycka debatując nad tezami: Klęska Powstania Warszawskiego była przede wszystkim porażką dyplomatyczną Polski na arenie międzynarodowej, Poznański czerwiec był początkiem upadku komunizmu w Polsce oraz Doświadczenia historyczne Polski w XX wieku obligują ją do zaangażowania się w tworzenie sił zbrojnych Unii Europejskiej.

 Reprezentujący naszą szkołę debatanci są uczniami klas pierwszych. Oprócz warsztatów w których uczestniczyli 6 listopada, do debat przygotowywali się na spotkaniach pod okiem p. Stanisława Krakowskiego, szkolnego koordynatora turnieju.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Galeria zdjęć (przejdź … )