Powiatowy konkurs z języka angielskiego „Tour around Australia”

Australia, szósty co do wielkości kraj na świecie, to miejsce, które zadziwia barwną kulturą i sztuką.

28 listopada  w auli Zespołu Szkół nr 3 odbył się powiatowy konkurs z języka angielskiego  „Tour around Australia” dla uczniów  VIII klas szkoły podstawowej i uczniów  III klas gimnazjum.

Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwszy etap to przygotowanie prezentacji multimedialnej o Australii, drugi etap to udział w rundach zadaniowych, sprawdzających ogólną wiedzę o Australii.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się sześć drużyn dwuoosobowych z różnych szkół: Szkoła Podstawowa nr 23 w Płocku, Szkoła Podstawowa nr 3 w Płocku, Zespół Szkół nr 3 w Płocku, Szkoła Podstawowa w Łącku, Szkoła Podstawowa w Bodzanowie i Szkoła Podstawowa w Sierpcu.

Uczniowie wykonywali różne zadania: quiz o Australii, pytania otwarte, znajomość typowych zwierząt w Australii, umieszczenie miast w odpowiednie miejsce na mapie, słuchanie i uzupełnianie tekstu utworu australijskiej grupy muzycznej Midnight Oil oraz wiedza na temat sławnych osób w Australii.

 Zadania drużyn były sprawdzane pod nadzorem jury: p. Joanna Czarnecka, p. Joanna Olenderek, p. Anna Gawinowska i p. Magdalena Orłowska.

Dwuosobowa drużyna reprezentująca Zespół Szkół nr 3 w Płocku z klasy 3ag zajęła I miejsce.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do kolejnych wspólnych wyzwań.

Galeria zdjęć (przejdź … )