Dlaczego warto głosować do Parlamentu Europejskiego? Przyszłość Europy w Twoich rękach!

5 kwietnia 2019 r. odbyło się w auli Zespołu Szkół Nr 3 w Płocku spotkanie z przedstawicielami organizacji proeuropejskich na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Najpierw p. Robert Smoleń z Polskiego Stowarzyszenia Prointegracyjnego Europa wyjaśnił, dlaczego warto brać udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Następnie p. Katarzyna Sosińska i p. Klaudia Woźniak – studentki z Uniwersytetu Warszawskiego przestawiały korzyści z integracji Polski z Unią Europejską, podając własne doświadczenia związane z programem Erasmus+.

Pan Bartłomiej Balcerzak, szef działu komunikacji społecznej i informacji w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie omówił działania Komisji Europejskiej, jej stanowisko odnośnie Brexitu i znaczenie Parlamentu Europejskiego w ustalaniu prawa UE.

W trakcie spotkania młodzież zadawała pytania dotyczące funkcjonowania Unii Europejskiej.

Na zakończenie p. Robert Smoleń podkreślił, że należy brać udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosować na ludzi otwartych, potrafiących dyskutować z innymi. Uczestnicząc w wyborach, należy zwrócić uwagę, na tych kandydatów, którzy znają przynajmniej język angielski, bo najważniejsze decyzje często ustalane są w kuluarach Parlamentu Europejskiego.

Galeria zdjęć (przejdź … )