XVI Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej – I miejsce dla uczennicy III LO

4 kwietnia 2019 r. odbył się w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku finał XVI Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Młodzi przyszłością Europy”.

Konkurs od VII edycji jest objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.

Organizatorami Konkursu już od szesnastu lat są:

– Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku.
Koordynatorzy: p. Joanna Murawska, p. Anna Kokoszczyńska, p. Bogumiła Stępczyńska;

– III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Koordynator: p. Bogdan Majewski.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Mazowsza Północnego i Kujaw.

Koordynatorem działań związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem finału konkursu w III LO był p. Bogdan Majewski – nauczyciel geografii i informatyki.

W XVI edycji konkursu do finału zakwalifikowało się 10 najlepszych uczniów z 31 uczestników z 10 szkół ponadgimnazjalnych, reprezentujących siedmiu powiatów Mazowsza Północnego i Kujaw (Miasto Płock, Miasto Włocławek oraz powiaty ziemskie: ciechanowski, gostyniński, kutnowski, płoński, żuromiński).

Najpierw uczestnicy konkursu pisali test wiedzy o UE, a następnie Komisja Konkursowa w składzie mgr Agnieszka Wierzchowska (przewodnicząca), dr Grzegorz Gołębiewski, mgr Joanna Murawska i mgr Anna Kokoszczyńska (członkowie) wyłoniła trzech laureatów i 7 finalistów konkursu.

Pani Agnieszka Wierzchowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Płocku, przywitała gości i finalistów konkursu. Imprezę poprowadziła Zuzanna Szczucka, uczennica klasy III d.

Interesującą prelekcję nt. Parlamentu Europejskiego i jego wpływu na życie codzienne obywateli, przedstawiła p. Julia Adrianna Grzybowska.

Następnym punktem programu było ogłoszenie wyników finału Konkursu.

Po odczytaniu protokołu konkursu przez p. Bogdana Majewskiego,
laureatami Konkursu zostali: Andżelika KraszewskaI miejsce (III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Dąbrowskiej w Płocku), Mikołaj RochnaII miejsce (I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie) i Mikołaj OkońskiIII miejsce (Zespół Szkół nr 6 LO im. Wł. Jagiełły w Płocku).

Pozostałych siedmiu uczestników otrzymało status finalistów Konkursu:
Jakub Wysocki (LO im. Władysława Orkana w Bieżuniu), Patrycja Frątczak (Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku), Olaf Nawrocki (Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy PWSZ w Płocku    ), Natalia Markowska (Zespół Szkół nr 6 LO im. Wł. Jagiełły w Płocku), Rafał Koncewicz (III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Dąbrowskiej w Płocku), Agata Goc (Zespół Szkół nr 6 LO im. Wł. Jagiełły w Płocku), .

Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody i wyróżnienia, które zostały wręczone przez p. Monikę Szpakowską, Wicedyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Płocku i p. Julię Adriannę Grzybowską, przedstawicielkę Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie.

Na zakończenie imprezy obejrzeliśmy krótki pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Aleksandry Kazimierskiej, a następnie usłyszeliśmy kilka szlagierów wykonanych przez uczennice naszego liceum przy akompaniamencie p. Macieja Bieńka.

Mamy nadzieję spotkać się ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi, sponsorami i współorganizatorami na kolejnych edycjach tego wartościowego konkursu.

 

Galeria zdjęć (przejdź…)