WARSZTATY – LAPBOOKI

3 kwietnia odbyły się w auli Zespołu Szkół nr 3 warsztaty –  lapbooki dla uczniów. Zadaniem uczestników było opracowanie i wykonanie książki tematycznej w grupie maksymalnie trzyosobowej w języku angielskim, niemieckim, włoskim, rosyjskim, polskim w formie lapbooka.

10 grup trzyosobowych wzięło udział w warsztatach, 5 grup z języka polskiego, 2 grupy z języka angielskiego, 1 grupa z języka włoskiego, 1 grupa z języka rosyjskiego i 1 grupa z języka niemieckiego.

Celem warsztatów było zapoznanie się z techniką pracy jaką jest lapbook, rozwijanie kreatywności, zachęcanie do samodzielnego poszerzania wiedzy i dzielenie się ideą tworzenia lapbooków z innymi nauczycielami.

Warto pamiętać, że ta technika, a zarazem narzędzie pracy może być stosowane na różnych przedmiotach i na różnych poziomach edukacji. W niezwykły sposób wpływa ona na postawy uczniów i ich wewnętrzną motywację.

Uczniom została przedstawiona prezentacja multimedialna wyjaśniająca, że lapbook to rodzaj teczki tematycznej, w której można zgromadzić informacje na dany temat. Następnie uczniowie wykonywali lapbook w swojej grupie obrazujący dowolne zagadnienie związane z nauką języka. Powstały interesujące i kolorowe prace. Pojawiły się w nich, poza treścią merytoryczną, ciekawe ozdobniki tj. harmonijki, tasiemki, koperty.

I miejsce zajęła grupa z języka niemieckiego

II miejsce zajęła grupa z języka polskiego

III miejsce zajęła grupa z języka angielskiego

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Galeria zdjęć (przejdź … )