Rajd Pieczony Ziemniak – I miejsce dla III LO

W dniu 5 października 2019 r. odbył się XLI Rajd Pieczonego Ziemniaka, którego organizatorem był Miejski Oddział PTTK w Płocku.

Cele rajdu: upamiętnienie ofiar II wojny światowej w 80 rocznicę jej rozpętania przez hitlerowskie Niemcy, popularyzacja turystyki pieszej po Ziemi Płockiej. Nasza drużyna SKKT-PTTK Globtroters przy III LO w Płocku licząca 45 uczniów (z oddziałów: 1a4, 1b4, 1c4, 1d3, 1d4, 1e3, 1e4, 1f4, 2d), najpierw dotarła do miejsca zbiórki na Podolszycach Południowych (pętla autobusowa), a następnie wraz z innymi grupami pod przewodnictwem dwóch przodowników turystyki i naszych opiekunów (p. Bogdana Majewskiego, p. Małgorzaty Stempnowskiej i p. Marcina Przedlackiego) ruszyła w kierunku Liszyna.

Początkowo trasa prowadziła przez Borowiczki. Dalej poruszaliśmy się w kierunku Liszyna, w większości drogami polnymi i wałami przeciwpowodziowych nad Wisłą.

Podczas naszej wędrówki, pomimo pochmurnej pogody z przelotnymi opadami deszczu, mogliśmy podziwiać walory przyrody Ziemi Płockiej – naturalne rozlewiska Wisły. Zakończenie rajdu odbyło się w Stanicy Wodnej Flis w Liszynie.

Po dotarciu na miejsce dostaliśmy pyszne pieczone ziemniaki i mogliśmy upiec kiełbaski przy ognisku.

Miłym akcentem rajdu było rozdanie dyplomów i pucharów dla najlepszych drużyn.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła kolejny raz zdobyła pierwsze miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom i puchar.

Po zakończeniu rajdu zostaliśmy odwiezieni do Płocka autobusami Komunikacji Miejskiej.

Pozdrawiamy wszystkich i zachęcamy do wędrówek w przyszłości!!!

Galeria zdjęć (przejdź … )