XV Szachowe Mistrzostwa III LO

7 października 2019 r. w auli szkoły odbyły się XV Szachowe Mistrzostwa III LO. Do walki stanęło 29 zawodników, w tym 3 dziewczyny. Sędzią głównym zawodów tradycyjnie już był p. Tomasz Zbrzezny. Zawodnicy podzieleni zostali na cztery grupy po 8 i 7  zawodników. Z każdej grupy po 2 graczy awansowało kolejno do finału A, B, C i D. Tempo gry – 10 minut na partię dla każdego zawodnika.

W finale A pewne zwycięstwo odniósł Wiktor Dudkiewicz (7 pkt. z 7), przed Adamem Milewskim (5,5 pkt. z 7) i Marcinem Szczawińskim (5 pkt. z 7). Czwarte miejsce zajął Jan Czachorowski (4 pkt. z 7), piąte – Wojciech Sadecki (4 pkt z 7). Tak więc mistrzem III LO po raz trzeci z rzędu został Wiktor Dudkiewicz (w 2017 r. jako uczeń G13). Finał B pewnie wygrał Radosław Czerwiński (7 pkt. z 7).

Turniej jak zwykle przygotowali nauczyciele Grzegorz Gołębiewski i Bogdan Majewski. Puchary dla zwycięzców zakupiono z funduszy Rady Rodziców III LO.