Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”

Uczniowie oddziału 1d3 naszego liceum wzięli udział w VI edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”. Realizacja projektu polegała na przeprowadzeniu czterech lekcji o tematyce ubezpieczeń społecznych. Pierwszą z nich przeprowadziła p. Justyna Betkowska – szkolny doradca zawodowy, koordynator projektu, dwie kolejne p. Małgorzata Kroczak – nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, a ostatnia, czwarta lekcja odbyła się w siedzibie ZUS w Płocku, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze strukturą pracy placówki. Udział w projekcie „Lekcje z ZUS” pozwolił uczniom na poszerzenie wiedzy i nabycie umiejętności praktycznych z zakresu ubezpieczeń społecznych. Młodzież jest lepiej przygotowana do wejścia na rynek pracy, do podejmowania świadomych i odpowiedzialnych wyborów. Dla osób, które uczestniczyły w lekcjach, w najbliższym czasie odbędzie się Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, do której zgłosiła się liczna grupa naszych uczniów. Trzymamy za Was kciuki!