UCZEŃ III LO W ELITARNYM GRONIE „MATURA NA 100”

Miłosz Bukowski, tegoroczny absolwent III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku z oddziału 3h spełnił wszystkie wymagane kryteria i znalazł się pośród maturzystów, którzy w 2020 roku otrzymali najwyższe w kraju wyniki na egzaminie maturalnym. Został wyróżniony przez fundację „Zawsze warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Ideą przyświecającą organizowanemu od 2014 przez Fundację „Zawsze Warto” projektowi „Matura na 100 procent” jest uhonorowanie i nagrodzenie absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego w kraju. Ma być to dodatkową motywacją do nauki dla osiągającej ponadprzeciętne wyniki edukacyjne młodzieży. Do tegorocznej edycji projektu został zakwalifikowany absolwent naszej szkoły, co jest nie tylko powodem do dumy, ale także zaszczytem.

Jest to efekt osiągnięty dzięki ciężkiej pracy własnej Miłosza  przy bezcennym wsparciu ze strony nauczycieli i dyrekcji naszej szkoły. Cieszymy się z sukcesu naszego absolwenta. Gratulacje!