Rajd Niepodległości „Szlakami Legionistów Płockich” – I miejsce dla III LO

18 listopada 2023 r. odbył się XXXI Rajd Niepodległości „Szlakami Legionistów Płockich” zorganizowany przez Oddział Miejski PTTK w Płocku.

Główne cele rajdu to: oddanie hołdu poległym i pomordowanym mieszkańcom Płocka w obronie Ojczyzny 1920 r., uczczenie 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz uczczenie 90. rocznicy Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku.

Drużyna SKKT-PTTK „Globtroters” przy III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku licząca 32 uczniów (z oddziałów: 3e, 3g, 2b, 2c, 2f, 1c, 1d, 1e, 1f, 1g, 1h) pod opieką nauczycieli – p. Bogdana Majewskiego, p. Jolanty Lipki, p. Gabriela Sieradzkiego oraz p. Grzegorza Gołębiewskiego odwiedziła miejsca pamięci narodowej w Płocku. Trasa rajdu wytyczona przez p. Bogdana Majewskiego liczyła ok. 5 km i przebiegała od Cmentarza Katolickiego poprzez Stare Miasto (Plac Trzynastu Straconych, Odwach i płyta Nieznanego Żołnierza) do LO im. Wł. Jagiełły.

W tym roku w aurze zimowej p. Grzegorz Gołębiewski pasjonująco opowiadał nam o historii poległych i pomordowanych obrońcach Płocka, ku czci których zapaliliśmy znicze.

Zakończenie rajdu miało miejsce w auli LO im. Wł. Jagiełły, gdzie odbywał się „Konkurs Piosenki i Pieśni Legionowej”. Najpierw zapaliliśmy znicze przy Tablicach Pamiątkowych znajdujących się na parterze starej części szkoły, a następnie udaliśmy się do auli. Tam odebraliśmy z rąk pana Jana Natkowskiego, Prezesa Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku, puchar i dyplom za zajęcie drugiego miejsca w rajdzie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy na następne wędrówki po Ziemi Płockiej.

 

Galeria zdjęć (przejdź …)