VIII Olimpiada Statystyczna – mamy trzech uczniów w II etapie

8 listopada 2023 r.  w naszym liceum odbył się I etap VIII edycji Olimpiady Statystycznej. Organizatorami Olimpiady są Główny Urząd Statystyczny w Warszawie i  Polskie Towarzystwo Statystyczne przy współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Olimpiada Statystyczna ma charakter trójstopniowy, uczestnicy biorą udział w Zawodach Szkolnych, Zawodach Okręgowych i Zawodach Centralnych. Spośród uczestników rywalizacji zostanie wyłonione grono 80 uczestników, z czego 50 uczestników otrzyma status finalisty, a 30 najlepszych, którzy przejdą do finału status laureata.

Finaliści i laureaci Olimpiady Statystycznej nagrodzeni będą wieloma atrakcyjnymi nagrodami, m.in. bonami pieniężnymi, złotymi indeksami dzięki którym przyjmowani będą na wiele prestiżowych uczelni w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.

W tym roku do Olimpiady rekordowo przystąpiło 690 szkół, z których uczestniczyło w pisaniu testu online aż  5701 uczniów. Z naszej szkoły brało udział w teście pięciu uczniów: Natalia Lorenc, Inka Stasiak, Amelia Felczak, Zuzanna Jakubiak (Klasa III a) i Piotr Maćkiewicz (II a). Koordynatorem Olimpiady w III L O jest p. Bogdan Majewski.

Należy podkreślić, że cała piątka uczniów zdobyła wyniki powyżej wymaganego progu – co najmniej 50% możliwych do zdobycia punktów. Zgodnie z regulaminem Olimpiady Szkolna Komisja do II etapu Olimpiady mogła zgłosić do trzech uczniów z najlepszymi wynikami. Tymi szczęśliwymi osobami są: Piotr  Maćkiewicz z klasy 2a, Zuzanna Jakubiak i Amelia Felczak z klasy 3a.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Olimpiady i trzymamy kciuki za trzy osoby na II etapie OS:).