Osiągnięcia – Liceum – Biologia

2015/2016

XXIV Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia 

Bartek Gralewski kl. IIe – II miejsce w etapie rejonowym

Opiekunowie: mgr Katarzyna Walczak, mgr Ewa Drozdowska

Konferencja w formie debaty oksfordzkiej pt „Opakowania z tworzyw sztucznych są niezbędne” zorganizowana 6 listopada 2015 r. przez Basell Orlen Polyolefins Sp. z. o. o. (BOP) w ramach projektu „Perspektywy BOP”

 Patrycja Kalbarczyk IIIF (wraz z grupą) – I miejsce

Wyróżnienie – Maciej Charkowski IIIF

Koordynator : p. dr Małgorzata Pietrzak

XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Las” (Zarząd Ligi Ochrony Przyrody w Płocku, Lasy Państwowe- Nadleśnictwo Płock)

W etapie rejonowym:

I miejsce – Filip Dorian Drabik

II miejsce – Dorota Lewandowska

III miejsce – Dorota Ostrowska, Mateusz Klonowski

Koordynator: p.dr Małgorzata Pietrzak , p. Jolanta Lipka, p. Ewa Drozdowska

„Najlepiej pracujące koło LOP w roku szkolnym 2014/2015 – licealne”  ‚ II miejsce

2013/2014

Całokształt działań na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństwa, Zarząd Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku (Prezes zarządu L.J.Ryncarz)

Lider Ekologii Ziemi Płockiej

Koordynator: p. dr Małgorzata Pietrzak

Konkurs „Nasze śmieci – wartościowymi surowcami”, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Powiat Płocki, RCEE

Laureatka Regionalnego Konkursu: Patrycja Kalbarczyk

Wyróżnienie: Joanna Kralska

Opiekun: p. dr Małgorzata Pietrzak

Konkurs dla szkół „Bliżej śmieci – dalej od nieporządku”, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, (Dyr. Wydziału Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Płocku

mgr inż. M. Syska – Żelechowska, Wiceprezes Zarządu J.Kawałczewska)

Laureat Konkursu Regionalnego dla 3 LO im. Marii Dąbrowskiej w Zespole Szkół nr 3 w Płocku

Koordynator: p. dr Małgorzata Pietrzak

Prezentacja efektów działań przeprowadzonych w Kampanii Sprzątania Świata 2013, Kampania Edukacyjna „Odkrywajmy czystą Polskę” w ramach „Sprzątania świata”, RCEE, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Warszawa, Powiat Płocki, Gim. Nr 6 w Płocku

Podziękowanie – wyróżnienie: Magdalena Olęcka, Aleksandra Gackowska, Magdalena Ozimek

Koordynator: p. dr Małgorzata Pietrzak

Całokształt wieloletnich działań Szkolnego Koła LOP, Prezes Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku Aleksander Niweliński

Laureat Konkursu Jubileuszowego dla Koła L.O.P w Zespole Szkół nr 3, lll LO im. Marii Dąbrowskiej w Płocku „Mój udział w 85 – letniej działalności LOP”

Koordynator: p. dr Małgorzata Pietrzak

„Najlepiej pracujące koło LOP w roku szkolnym 2012/2013”, Przewodniczący Zarządu Okręgu P.Z. Łowieckiego M. Zaborowski

1 Miejsce dla Koła LOP w Zespole Szkół nr 3, lll LO im. Marii Dąbrowskiej w Płocku

Koordynator: p. dr Małgorzata Pietrzak

2010/2011:

Konkurs „Mój las”:
Angelika Igielska 2e – wyróznienie (opiekun p. Majewski)
Monika Biedrycka 2e – nie przeszła dalej
Garwacka Iwona (opiekun p. Kroczak) – nie przeszła dalej
1f – opiekun p. Pietrzak:
Paula Pietruszewska – III miejsce
Monika Kolczyńska – III miejsce
Agata Panek, Magda Hondzyńska, Emilia Sadłakowska, Ania Orlińska – wyróżnienia

2009/2010:

XI Powiatowy Dzień Ziemi:
„Poliolefiny – różnorodne korzyści dla środowiska”
Wyróżniona praca „Poliolefiny – Jesteśmy na Tak!”
Autorzy: Daria Brygier ( I F ), Michał Flak ( II F ), Agnieszka Korzeniewska ( II F ), Konrad Kosmatka ( II G ), Magdalena Łabiszewska ( I F ).
Opiekun p. M. Pietrzak, M. Przedlacki.

Konkurs „Mój las” XXIII Edycja:
II miejsce – Piotr Krzeszewski ( I F)
II miejsce – Ada Kamińska ( I ag. )
Wyróżnienia :
– Małgorzata Cichocka ( I F )
– Dawid Popławski ( I F )
– Agnieszka Linowska ( I F )
– Agnieszka Szymanek ( I F )
– Mateusz Różański ( I F )
Opiekunowie: p. Małgorzata Pietrzak, p. Bogdan Majewski, p. Ewa Drozdowska.

Olimpiada promocji zdrowego trybu życia pod patronatem PCK
Aleksandra Sadecka kl. ( I F ) zajęła I miejsce.
Opiekun p. Małgorzata Pietrzak

Konkurs plastyczny: „Obserwacje ptaków z podwórka – ptaki obok nas” 
I miejsce – Natalia Kalinowska
Opiekun p. Małgorzata Pietrzak

Olimpiada promocji zdrowego trybu życia:
I miejsce – Aleksandra Sadecka ( IF )
Opiekun p. H. Drzewiecka-Krawczyk, nauczyciel biologii p. M. Pietrzak

2008/2009:

Konkurs „Mój las” (opiekun p. Małgorzata Pietrzak)
Wyróznienia:
Marta Nowak kl.1f
Tomasz Struzik kl. 1f
Kamil Karwowski kl. 1f

Olimpiada Biologiczna
Uczniowie zakwalifikowani do II warszawskiego etapu olimpiady:
Katarzyna Janecka kl. 3f – op. p. Małgorzata Pietrzak
Olga Madej kl. 2f – op. p. Małgorzata Pietrzak
Szymon Czerniak kl.2e – op. p. Dorota Cywińska

Szkolne koło LOP
III miejsce w kategorii szkół ogólnokształcących
Przewodnicząca Justyna Markiewicz kl. 3f

X Powiatowy Dzień Ziemi: Z energią chrońmy klimat „Poliolefiny dla środowiska naturalnego”
Wyróżniona i nagrodzona prezentacje kl. 2f – op. p. Małgorzata Pietrzak
Uczennice nagrodzone:
Daria Kaczmarek
Katarzyna Pieńczuk
Milena Olszewska
Anika Kacprzak
Justyna Gajewska
Emilia Trojanowska

Dzień Ziemi – konkurs na Rynku Starego Miasta

Przedstawienie „Ekologiczny Dom” przygotowali uczniowie z gimnazjum i klasa II LO.
Zwycięscy konkursu:
Monika Garstka 1a Gim
Karolina Wasilewska 1a Gim
Michał Mowicki 1a Gim
Piotr Garwatowski 1a Gim
Dominik Murzynowski 1a Gim
Maksym Kowalewski 1a Gim
Katarzyna Leśniowska 1a Gim
oraz uczniowie III LO
opiekunowie: p. Małgorzata Pietrzak i p. Ewa Drozdowska

Segreguj Odpady
Nagrodzony Adam Kowalczyk kl.1g – op. p. Małgorzata Pietrzak

„Życie pszczół na tle środowiska przyrodniczego ” etap powiatowy
III miejsce Joanna Brzeska kl. 1a – op. p. Ewa Drozdowska

Wojewódzki konkurs dla uczniów szkół promocji zdrowia na temat HIV/AIDS
III miejsce  Dorota Lewandowska kl.1e – op. p. Mirosława Garstka
Wyróżnienia:
Agnieszka Lubarska kl. 3e – op. p. Dorota Cywińska
Daria Boguszewska kl. 3e – op. p. Dorota Cywińska
Martyna Urbańska kl. 3e – op. p. Dorota Cywińska

2007/2008:

Konkurs „Mój las” (opiek. p. D. Cywińska)
I miejsce: Paulina Jaroszewska I f – P. M. Pietrzak

Ogólnopolski Konkurs PCK
etap rejonowy:
III miejsce: Jakub Kopera III e
IV miejsce: Szymon Czerniak I e

VII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia w Ostrołęce
szkoła zajęła II miejsce

Konkurs „Życie pszczół na tle środowiska przyrodniczego”
finaliści:
Radosław Nowicki II f, p. M. Pietrzak
Agnieszka Dąbrowska II e, p. D. Cywińska

XXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
finaliści wojewódzkiego etapu:
Olga Klikczyńska III f, p. M. Pietrzak
Marta Filipowska III e, p. D. Cywińska

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”
finalista: Maciej Kulikowski II f, p. M. Pietrzak