Osiągnięcia – Liceum – Geografia

Rajdy piesze po Ziemi Płockiej – SKKT – PTTK Globtroters, PTTK Płock – przejdź  

Koordynator rajdów: p. Bogdan Majewski

2016/2017:

Konkurs „Szkoła Województwa Mazowieckiego Aktywna Turystycznie”, Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Kurator Oświaty – http://3lo.pl/2016/11/zlota-tarcza-dla-iii-lo-najlepsza-szkola-na-mazowszu/

LaureatIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku otrzymało tytuł Złotej Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie 2016I miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych;

Puchar Przechodni Marszałka Województwa Mazowieckiego dla najlepszej Złotej Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie.

Koordynator konkursu: p. Bogdan Majewski

XXIV Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”, PTTK, MFO, MKO, „Poznaj świat” – http://3lo.pl/2017/04/sukces-filipa-w-ogolnopolskim-mlodziezowym-konkursie-krajoznawczym-poznajemy-ojcowizne/

Laureat (etap wojewódzki – kat. multimedialna) – I miejsce: Filip Zdaniecki – Drabik (II c)

Opiekun: p. Bogdan Majewski

XLIV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy, PTTK, Mazowieckie Forum Oddziałów

II miejsce dla drużyny „Globtroters” (etap rejonowy) – w składzie Jakub Lewandowski (klasa II b), Aleksandra Gierwatowska i Weronika Kotwicka (I d) http://3lo.pl/2017/04/ogolnopolski-mlodziezowy-turniej-turystyczno-krajoznawczy-4/

V miejsce dla drużyny „Globtroters” (etap wojewódzki) – w składzie Jakub Lewandowski (klasa II b), Aleksandra Gierwatowska i Weronika Kotwicka (I d) http://3lo.pl/2017/05/bylismy-w-kozienicach-na-omttk/

Opiekun: p. Bogdan Majewski

XIV edycja Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Młodzi przyszłością Europy”, ZSCE, III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Dąbrowskiej w Płocku – http://3lo.pl/miedzypowiatowy-konkurs-wiedzy-o-ue/

Laureaci: – Bartłomiej Sztendur (I miejsce), Piotr Gajewski (II miejsce)

Opiekunami byli: p. M. Kroczak i p. B. Majewski (koordynator konkursu).

X Drużynowe Mistrzostwa Płockich Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach, ZS nr 3 – http://3lo.pl/2017/03/x-druzynowe-mistrzostwa-plocka-w-szachach/

III miejsce dla drużyny III LO: Maciej Krawczyk (II g), Paweł Dryńkowski (III a), Jan Kacper Jabłoński (III g) i Dariusz Turbacz (I g).

Opiekunowie: p. Bogdan Majewski, p. Grzegorz Gołębiewski

 XI Szachowe Mistrzostwa III LO, Zespół Szkół Nr 3 – http://3lo.pl/2016/09/xii-szachowe-mistrzostwa-iii-lo/

I miejsceKrzysztof Rakowski (Ig), II miejsceMaciej Krawczyk (II), III miejscePaweł Dryńkowski (III a)

Opiekun: p. Bogdan Majewski, p. Grzegorz Gołębiewski

VIII  Szkolny Fotokonkurs, Zespół Szkół nr 3 – http://3lo.pl/fotokonkurs/iv-edycja-szkolnego-konkursu-fotograficznego/

I miejsce  – Patrycja Łyzińska (I b)

WyróżnienieSara Górska (I e), Kinga Dobrzyńska (I c)  

Opiekun: p. Bogdan Majewski

 

2015/2016:

Konkurs na „Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny Województwa Mazowieckiego”.”, ZG PTTK, Mazowieckie Forum Oddziałów, Warszawa

Laureat (etap wojewódzki) – III miejsce dla SKKT – PTTK „Globtroters

Laureat (etap regionalny) – I miejsce dla SKKT – PTTK „Globtroters

Opiekun: p. Bogdan Majewski

XIII edycja Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Młodzi przyszłością zjednoczonej Europy”, ZSCE, ZS nr 3 w Płocku

Laureat (II miejsce)  – Paweł Dryńkowski,

Finalistami zostali Piotr Gajewski (IV miejsce) i Justyna Kaczmarek (V miejsce). Opiekunami byli p. J. Lipka, p. M. Kroczak i p. B. Majewski (koordynator konkursu).

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod patronatem p. Zbigniewa Kuźmiuka, posła do Parlamentu Europejskiego

LaureatPaweł Dryńkowski , nagroda: wyjazd do Brukseli.

Opiekun: p. Jolanta Lipka

Koordynatorem konkursu i autorem pytań był p. Bogdan Majewski.

IX Drużynowe Mistrzostwa Płockich Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach

I miejsce dla drużyny III LO: Dariusz Mordzak (kl. III d), Roman Kiciński (IIId),
Rafał Balcerowski (kl. III c) i Bartosz Ejman (kl. III f).

Opiekun: p. Bogdan Majewski, p. Grzegorz Gołębiewski

 V indywidualne Mistrzostwa Płocka Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach

II miejsce – Jan Kacper Jabłoński (II g)

IV miejsce – Adam Wiśniewski (II g)

Opiekun: p. Bogdan Majewski

XI Szachowe Mistrzostwa III LO, Zespół Szkół Nr 3

I miejsceDariusz Mordzak z kl. III d, II miejsceRafał Balcerowski z kl. III c,
III miejsceBartosz Ejman z kl. III f

Opiekun: p. Bogdan Majewski, p. Grzegorz Gołębiewski

XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Las”

Ada Markiewicz z II a – laureatka (op. p. Jolanta Lipka)

 

2014/2015:

XIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Inne spojrzenie”, Sosnowiec

Laureatka (trzecie miejsce): Anna Jakubowska II b

Opiekun: p. Bogdan Majewski

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod patronatem pana Zbigniewa Kuźmiuka, posła do Parlamentu Europejskiego, Radom

Laureatki: Monika Cackowska z klasy III d (opiekun: p. Jolanta Lipka) i Monikę Łapińską z klasy III a (opiekun: p. Bogdan Majewski)

Nagroda dla laureatek – wyjazd studyjny do Brukseli

XII Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Młodzi Zjednoczonej Europy, ZS CE i ZS nr 3 w Płocku

Laureat (II miejsce): Bartłomiej Sztendur (I c)

Finalista (V miejsce): Marlena Królikowska (II a)

Opiekun: p. Bogdan Majewski

Konkurs ,,Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”, Warszawa

III miejsce dla drużyny (etap regionalny) : Anna Wiśniewska, Natalia Czachorowska i Dominika Żaglewska

Opiekun – p. M. Kroczak

XLII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy PTTK, Miejski Oddział PTTK w Płocku

II miejsce dla drużyny (etap regionalny): Michał Domagała, Aleksandra Sztupecka i Marta Kuświk (III d)

Opiekun: p. Bogdan Majewski

III Międzynarodowa Konferencja Naukowa: ,,Współczesne problemy rozwoju gospodarczego” Politechnika Warszawska Filia w Płocku

II miejsce dla drużyny za projekt biznesowy ,, Law coffe” – Anna Wiśniewska, Natalia Czachorowska, Paulina Grajkowska

Opiekun – p. M. Kroczak

Ogólnopolski Konkurs na „Najlepsze SKKT”, ZG PTTK, Mazowieckie Forum Oddziałów, Warszawa

Laureat (etap wojewódzki) – wyróżnienie dla SKKT – PTTK „Globtroters (nie było przyznanego drugiego i trzeciego miejsca).

Opiekun: p. Bogdan Majewski

2013/2014:

XI Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku, III Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej w Płocku

Finalista: Anna Szymanowska

Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

XL Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy PTTK, Miejski Oddział PTTK w Płocku

III miejsce (etap rejonowy): Michał Domagała, Aleksandra Sztupecka i Maria Krzysiak

Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

VIII Drużynowe Szachowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Płocka, organizatorzy nauczyciele III LO: p. Grzegorz Gołębiewski i Bogdan Majewski, przy współpracy z p. Tomaszem Zbrzeznym

IV miejsce dla drużyny III LO: Dariusz Mordzak, Arkadiusz Adamski, Adam Wardziński, Michał Fladziński

Opiekunowie: p. Bogdan Majewski i p. Grzegorz Gołębiewski

XXVI Ogólnopolski Konkurs na „Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny”, ZG PTTK, MEN, „Poznaj swój kraj”

II miejsce dla Klubu Turystycznego SKKT – PTTK „Globtroters” (etap rejonowy)

III miejsce dla Klubu Turystycznego SKKT – PTTK „Globtroters” (etap wojewódzki)

Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

XXVII Ogólnopolski Konkurs „Mój Las”, LOP

II miejsce (etap rejonowy):Oliwia Kordalewska

Opiekun: p. Bogdan Majewski

Szachowe Mistrzostwa Zespołu Szkół Nr 3 w Płocku – IX  III LO i  V  Gim 13, organizatorzy nauczyciele III LO: p. Grzegorz Gołębiewski i Bogdan Majewski przy współpracy z p. Tomaszem Zbrzeznym

III LO – I miejsce Dariusz Mordzak, Michał Fladziński (II m.), Adam Wardziński (III m.)

G 13 – I miejsce Filip Wiśniewski, Maciej Krawczyk (II m.), Mateusz Fronczak (III m.)

Opiekunowie: p. Bogdan Majewski i p. Grzegorz Gołębiewski

2012/2013:

II Płocka Debata Oksfordzka, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Prezydent Miasta Płocka przy współpracy z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej
III miejsce dla drużyny III LO: Agata Mokijewska, Dorota Sadecka, Daniel Bombała – w nagrodę jadą na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli (VII 2013 r.).
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

X Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku, III Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej w Płocku

Laureat: Paweł Lejman (I miejsce)

Finalista: Aleksandra Grudna

Opiekun: p. Małgorzata Kroczak, p. Bogdan Majewski

Konkurs „Płock w Unii Europejskiej”, Młodzieżowy Dom Kultury, Urząd Miasta w Płocku, Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Płocku, pod patronatem Pani Jolanty Hibner – Posłanki do Parlamentu Europejskiego

laureatka: Adrianna Poryszewska – w nagrodę jedzie na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli (V 2013 r.)

Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

VI Drużynowe Szachowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Płocka, organizatorzy nauczyciele III LO: p. Grzegorz Gołębiewski i Bogdan Majewski, przy współpracy z p. Tomaszem Zbrzeznym
III
miejsce dla drużyny III LO: Adam Wardziński, Piotr Czekaj, Dominik Lazarowski, Arkadiusz Adamski
Opiekunowie: p. Bogdan Majewski i p. Grzegorz Gołębiewski

Szachowe Mistrzostwa Zespołu Szkół Nr 3 w Płocku – VIII  III LO i  IV  Gim 13, organizatorzy nauczyciele III LO: p. Grzegorz Gołębiewski i Bogdan Majewski przy współpracy z p. Tomaszem Zbrzeznym

III LO – I miejsce Adam Wardziński, Piotr Czekaj (II m.), Marcin Przedpełski (III m.)
G 13 – I miejsce Bartosz Ejman
Opiekunowie: p. Bogdan Majewski i p. Grzegorz Gołębiewski

XXV Ogólnopolski Konkurs na „Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny”, ZG PTTK, MEN, „Poznaj swój kraj”
Laureaci: I miejsce dla Klubu Turystycznego SKKT – PTTK „Globtroters” (etap rejonowy)
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

2011/2012:

XXIV Ogólnopolski Konkurs na „Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny”, ZG PTTK, MEN, „Poznaj swój kraj”
Laureaci: I miejsce dla Klubu Turystycznego SKKT – PTTK „Globtroters” (etap regionalny)
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

Konkurs „Płock, Gostynin, Sierpc – moje korzenie, moja przyszłość”, organizator senator RP Eryk Smulewicz
laureat: Mateusz Różański (I miejsce), Monika Grabska (IV miejsce)
Opiekun: p. Małgorzata Kroczak, p. mgr Bogdan Majewski

Szachowe Mistrzostwa Zespołu Szkół Nr 3 w Płocku – VII  III LO i  III  G 13, organizatorzy: p. Grzegorz Gołębiewski i Bogdan Majewski
III LO – I miejsce Marcin Przedpełski,
G 13 – I miejsce Krzysztof Wanecki
Opiekunowie: p. Bogdan Majewski i p. Grzegorz Gołębiewski

IX Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku, III Liceum Ogólnokształcące w Płocku
Laureat: Paweł Lejman (I miejsce)

Finaliści: Piotr Czekaj, Aleksandra Grudna

Opiekun: p. Małgorzata Kroczak, p. mgr Bogdan Majewski

VI Drużynowe Szachowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Płocka, organizatorzy: p. Grzegorz Gołębiewski i Bogdan Majewski, przy współpracy z p. Tomaszem Zbrzeznym
II miejsce dla drużyny III LO: Adam Wardziński, Piotr Czekaj, Kamil Tomrdle, Dawid Popławski
Opiekunowie: p. Bogdan Majewski i p. Grzegorz Gołębiewski

Płocka Debata Oksfordzka, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Prezydent Miasta Płocka przy współpracy z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej
I miejsce dla drużyny III LO: Agata Mokijewska, Dorota Sadecka, Daniel Bombała – w nagrodę jadą na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

Konkurs „Płock w Unii Europejskiej”, Młodzieżowy Dom Kultury, Urząd Miasta w Płocku, Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Płocku, pod patronatem Pani Jolanty Hibner – Posłanki do Parlamentu Europejskiego
laureatka: Monika Kolczyńska (I miejsce) i w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli (opiekun: p. mgr Bogdan Majewski).
finaliści : Kamil Milewski, Paulina Betkowska, Szymon Gawliński (opiekun: p. mgr Bogdan Majewski), Adrian Lewandowski, Martyna Czerniak (opiekun: p. mgr Jolanta Lipka)

2010/2011:

XXIV Ogólnopolski Konkurs na „Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny”, ZG PTTK, MEN, „Poznaj swój kraj”
Laureaci: I miejsce dla Klubu Turystycznego SKKT – PTTK „Globtroters”
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

Szachowe Mistrzostwa Zespołu Szkół Nr 3 w Płocku – VI  III LO i  II  G 13, organizatorzy: p. Grzegorz Gołębiewski i Bogdan Majewski
III LO – I miejsce Kamil Mysera
G 13 – I miejsce Krzysztof Wanecki
Opiekunowie: p. Bogdan Majewski i p. Grzegorz Gołębiewski

VIII Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku, III Liceum Ogólnokształcące w Płocku
Finaliści: Piotr Czekaj, Paweł Lejman

Opiekun: p. Małgorzata Kroczak, p. mgr Bogdan Majewski

V Drużynowe Szachowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Płocka, organizatorzy: p. Grzegorz Gołębiewski i Bogdan Majewski, przy współpracy z p. Tomaszem Zbrzeznym
III miejsce dla drużyny III LO: Dawid Popławski, Michał Dziwota, Kamil Mysera, Dawid Słupiński
Opiekunowie: p. Bogdan Majewski i p. Grzegorz Gołębiewski

Konkurs fotograficzny „Złota polska jesień w obiektywie” –  „Wodociągi Płockie” Sp. z. o. o.
II miejsce – Agata Panek
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

2009/2010:

Ogólnopolski Konkurs na „Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny”, ZG PTTK, „Poznaj swój kraj”
Laureaci: I miejsce dla Klubu Turystycznego SKKT – PTTK „Globtroters”
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

Ogólnopolski Konkurs „Mój las”, Liga Ochrony Przyrody
Wyróżnienia (etap wojewódzki): Marta Woźniak, Monika Biedrzycka
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”, Zarząd Główny PTTK, „Poznaj swój kraj”
Laureatki (etap wojewódzki) – III miejsce: Katarzyna Zielińska, Katarzyna Turek
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

VI Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku, III Liceum Ogólnokształcące w Płocku
Finalistka: Monika Orlińska
Opiekun:p. Małgorzata Kroczak, p. mgr Bogdan Majewski

Wojewódzki Konkurs „Mazowsze – moja mała Ojczyzna”, Muzeum Niepodległości w Warszawie
Laureaci we wszystkich kategoriach konkursowych:
I plakat: Ilona Rybicka
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski
II album: Katarzyna Zielińska, Katarzyna Turek, Sylwia Maślanka
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski
III spot reklamowy: Grzegorz Szymański, Mateusz Olszewski, Patryk Łątka
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski
IV gawęda: Patrycja Malinowska
Opiekun: p. Grażyna Rybicka

Mazowiecki Konkurs „Polska tradycja w Europie”, organizator poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski
Europejskiego Jarosław Kalinowski
Finalista: Mateusz Różański

Opiekun: p. Małgorzata Kroczak, p. Bogdan Majewski

II edycja konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych „O Unii Europejskiej – wiem wszystko”, organizator poseł do Parlamentu Europejskiego Wojciech Olejniczak i posłanka RP Jolanta Szymanek – Deresz
Laureatka: Olga Ogieniewska
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

Szachowe Mistrzostwa Zespołu Szkół Nr 3 w Płocku – V  III LO i  I  G 13, organizatorzy: p. Grzegorz Gołębiewski i Bogdan Majewski, przy współpracy z p. Tomaszem Zbrzezny
III LO – I miejsce Karolina Czekaj
G 13 – I miejsce Krzysztof Wanecki
Opiekunowie: p. Bogdan Majewski i p. Grzegorz Gołębiewski

Drużynowe Szachowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Płocka, organizatorzy: p. Grzegorz Gołębiewski i Bogdan Majewski, przy współpracy z p. Tomaszem Zbrzezny
I V miejsce dla drużyny III LO
Opiekunowie: p. Bogdan Majewski i p. Grzegorz Gołębiewski

2008/2009:

VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku, III Liceum Ogólnokształcące w Płocku
Laureaci: Dawid Czarnecki (I miejsce), Mateusz Goździkowski (III miejsce)
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

2007/2008:

Konkurs Wiedzy o Gospodarce, Politechnika Warszawska Filia w Płocku
Laureatka: Justyna Jędrzejewska
Opiekunowie: p. mgr Jolanta Lipka i p. mgr Katarzyna Majewska

V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku, III Liceum Ogólnokształcące w Płocku
Laureat: Dawid Czarnecki (I miejsce)
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

„O Unii Europejskiej wiem wszystko”, konkurs zorganizowany przez Biuro Poselskie SLD
Laureat: Piotr Grzelak (II miejsce)
Opiekun: p. Małgorzata Kroczak

2006/2007:

XI Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej, Uniwersytet Szczeciński, MEN
Finalistka zawodów centralnych: Marta Duczyńska
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku, III Liceum Ogólnokształcące w Płocku
Laureatki: Marta Duczyńska (II miejsce), Aleksandra Zielińska (III miejsce)
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

2005/2006:

X Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej, Uniwersytet Szczeciński, MEN
Laureatki: Marta Duczyńska (I miejsce), Aleksandra Zielińska (II miejsce)
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

Mazowiecki konkurs „Mazowsze – tu jest mój dom”, Muzeum Niepodległości, Kuratorium Oświaty w Warszawie
Laureaci: Malwina Marcinkowska
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku, Klub Europejski przy III LO w Płocku
Laureatki: Marta Duczyńska (I miejsce), Aleksandra Zielińska (III miejsce)
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski, p. Katarzyna Majewska

Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Uroki Doliny Skrwy”, NGK i LO NSD w Sikorzu
Laureatki: Karolina Grabowska (I miejsce), Magdalena Filipkowska (III miejsce)
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

2004/2005:

Mazowiecki konkurs „Mazowsze – tu jest mój dom”, Muzeum Niepodległości, Kuratorium Oświaty w Warszawie
Laureaci: Łukasz Torbicki, Malwina Marcinkowska
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku, Klub Europejski przy III LO w Płocku
Laureatki: Marta Duczyńska (I miejsce), Aleksandra Zielińska (II miejsce)
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

2003/2004:

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku,
Laureat: Marcin Daniszewski (I miejsce)
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

2002/2003:

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę”, Zarząd Główny PTTK, „Poznaj swój kraj”
Finaliści etapu wojewódzkiego: Beata Stachowicz, Krzysztof  Chyba
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski, p. Małgorzata Kroczak

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o UE, Ośrodek Informacji Europejskiej i UM Płock
I miejsce dla drużyny III LO w składzie: Przemysław Wiśniewski, Paweł Krzemiński, Marcin Daniszewski
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o UE, Ośrodek Informacji Europejskiej i UM Płock
I miejsce dla drużyny III LO w składzie: Paweł Krzemiński, Przemysław Wiśniewski, Łukasz Ziółkowski
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

2000/2001:

Ogólnopolski Konkurs „Mój Las”, Liga Ochrony Przyrody
Wyróżnienie: Anna Rolska
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

Ogólnopolski Konkurs „Europa w szkole”, UKIE, MEN
Laureaci etapu wojewódzkiego: Maciej Skonieczny, Anna Mrówczyńska
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

Mazowiecki Konkurs „Mazowsze – tu jest mój dom”, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Warszawie
Wyróżnienie: Karolina Gościniak
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

1999/2000:

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę”, Zarząd Główny PTTK, „Poznaj swój kraj”
Laureatka: Katarzyna Słoma
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

Ogólnopolski Konkurs „Europa bez granic”
Etap wojewódzki: Łukasz Ziółkowski (II miejsce)
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

1997/1998:

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę”, Zarząd Główny PTTK, „Poznaj swój kraj”
Laureatka: Iwona Stachowska
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski

1996/1997:

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę”, Zarząd Główny PTTK, „Poznaj swój kraj”
Laureaci: Iwona Stachowska,  Rafał Frankiel
Opiekun: p. mgr Bogdan Majewski