Osiągnięcia – Liceum – Matematyka

2015/2016

LXVII Olimpiada Matematyczna

Grzegorz Pomirski – kl. 1a  półfinalista (op. p. Irena Brzozowska)

Internetowy Konkurs Matematyczny organizowany przez PW w Warszawie:

Grzegorz Pomirski – kl. 1a  finalista (op. p. Irena Brzozowska)

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea:

Marcin Baranowski kl. 1g – 11 miejsce (op. p. Ewa Stanowska)

XVI Konkurs Matematyczny Gamma:

Grzegorz Pomirski kl II B – miejsce 1 (p. Irena Brzozowska, p. Marek Żółtowski)

2014/2015

Internetowy Konkurs Matematyczny organizowany przez PW w Warszawie:

Mateusza Dorobka kl. 3g (op. p. Jolanta Torbicka) – finalista

Konkurs Skarabeusz z informatyki, fizyki i matematyki organizator: LXV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Bema.

Grzegorz Pomirski – kl. 1a  III  miejsce (op. p. Irena Brzozowska, p. M. Żółtowski)

2013/2014

XIV edycja Konkursu Matematycznego Gamma

Bartosz Ejman (kl. I f) – III miejsce (op. p. Iwona Jarząbkowska)

Internetowego Konkursu Matematycznego organizowanego przez PW w Warszawie:

Mateusza Dorobka kl. 2g (op. p. Jolanta Torbicka) – finalista

Konkurs Skarabeusz z informatyki, fizyki i matematyki organizator: LXV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Bema.

Finaliści: kl.2g: Adam Gapiński, Marek Sobolewski, Paweł Szopa (op. p. Jolanta Torbicka)

LXV Olimpiada Matematyczna

Dominik Murzynowski – 3a, uzyskał tytuł finalisty

2012/2013

XVII Ogólnopolski Konkurs Matematycznym Oxford:

Murzynowski Dominik – 2a laureat IV stopnia (op. p. Irena Brzozowska)

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny:

Murzynowski Dominik – 2a wynik bardzo dobry (op. p. Irena Brzozowska)

Dorobek Mateusz – 1g wyróżnienie (op. p. Jolanta Torbicka)

2011/2012

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny:

Murzynowski Dominik – 1a wynik bardzo dobry (op. p. Irena Brzozowska)

Szczodrowski Kamil – 1g wyróżnienie (op. p. Jolanta Torbicka)

Ozimek Magdalena – 1f wyróżnienie (op. p. Ewa Stanowska)

XII Konkurs Matematyczny „Gamma”:

Szczodrowski Kamil – 1g laureat – III miejsce (op. p. Jolanta Torbicka)

Pasternakiewicz Michał – 1g finalista (op. p. Jolanta Torbicka)

Skarabeusz konkurs z matematyki, informatyki i fizyki

Murzynowski Dominik – 1a laureatII miejsce (op. p. Irena Brzozowska)

XVI Ogólnopolski Konkurs Matematycznym Oxford:

Murzynowski Dominik – 1a laureat IV stopnia (op. p. Irena Brzozowska)

2010/2011

Międzynarodowy Konkurs Logiki – Genius Logicus:

Kategoria A – zadania logiczne i łamigłówki w zawodach bez pomiaru czasu

tytuł „Międzynarodowy Mistrz Rozwiązywania” uzyskali:

Falęcki Adrian 3g, Figiel Kamil 3g, Kosmatka Konrad 3g, Lewicki Marek 3g (op. p. Jolanta Torbicka)

tytuł „Mistrz Rozwiązywania” uzyskali:

Fal Michał 3g (op. p. Jolanta Torbicka)

Doliński Tomasz 2g, Lisocki Krzysztof 2g (op. p. Ewa Stanowska)

Wachol Emil 3h (op. p. Irena Brzozowska)

Kategoria B – zadania logiczne i łamigłówki w zawodach z pomiarem czasu

brązowy certyfikat uzyskali:

Doliński Tomasz 2g, Lisocki Krzysztof 2g (op. p. Ewa Stanowska)

Fal Michał 3g, Falęcki Adrian 3g, Figiel Kamil 3g, Kosmatka Konrad 3g, Lewicki Marek 3g (op. p. Jolanta Torbicka)

Internetowa przygoda z matematyką:

Organizator: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Finalista: Falęcki Adrian 3g – op. p. Jolanta Torbicka

Ogólnopolski Konkurs Kangur Matematyczny:
Wyróżnienia uzyskali:

Doliński Tomasz 2g op. p. Ewa Stanowska
Popławski Dawid 2f op. p. Ewa Stanowska

Ogólnopolski Konkurs Matematycznym Mat2011:

Wynik bardzo dobry uzyskał:

Falęcki Adrian 3g – op. p. Jolanta Torbicka

Wynik dobry uzyskali:

Lisocki Krzysztof  2g (op. p. Ewa Stanowska)

Fal Michał  3g (op. Jolanta Torbicka)

Figiel Kamil  3g (op. Jolanta Torbicka)

Konkurs Skarabeusz z informatyki, fizyki i matematyki

Organizator: LXV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Bema.

Finaliści:
1. Doliński Tomasz 2g (op. p. Ewa Stanowska)
2. Lisocki Krzysztof 2g (op. p. Ewa Stanowska)
3. Pesta Rafał  2g (op. p. Ewa Stanowska, p. Jolanta Torbicka)
4. Kosmatka Konrad 3g (op. p. Jolanta Torbicka)
5. Falęcki Adrian 3g (op. p. Jolanta Torbicka)

XIV Ogólnopolski Konkurs Matematycznym Oxford:

Popławski Dawid – 2f laureat III stopnia (op. p. Ewa Stanowska)
Siemiątkowska Martyna –3h laureat III stopnia (op. p. Irena Brzozowska)
Doliński Tomasz – 2g laureat IV stopnia (op. p. Ewa Stanowska)
Lisocki Krzysztof- 2g laureat IV stopnia (op. p. Ewa Stanowska)
Rogacka Kinga- 3g laureat IV stopnia (op. p. Jolanta Torbicka)

2009/2010

Ogólnopolski Konkurs Kangur Matematyczny:
Wyróżnienia uzyskali:

Lisocki Krzysztof 1g op. p. Ewa Stanowska
Doliński Tomasz 1g op. p. Ewa Stanowska
Popławski Dawid 1f op. p. Ewa Stanowska
Cepowska Agata 1d op. p. Iwona Jarząbkowska
Fal Michał 2g op. p. Jolanta Torbicka
Figiel Kamil 2g op. p. Jolanta Torbicka
Skierski Adam 2h op. p. Irena Brzozowska

XIII Ogólnopolski Konkurs Matematycznym Oxford:
Lisocki Krzysztof 1g – laureat III stopnia (op. p. Ewa Stanowska)
Doliński Tomasz 1g – laureat IV stopnia (op. p. Ewa Stanowska)
Popławski Dawid 1f – laureat V stopnia (op. p. Ewa Stanowska)
Falęcki Adrian 2g – laureat III stopnia (op. p. Jolanta Torbicka)

Ogólnopolski Konkurs Matematycznym Mat2010:
Wynik bardzo dobry uzyskali:
Falęcki Adrian 2g – op. p. Jolanta Torbicka
Fal Michał 2g – op. p. Jolanta Torbicka
Wynik dobry uzyskali:
Dziwota Michał 2h – op. p. Irena Brzozowska
Skierski Adam 2h – op. p. Irena Brzozowska

XII Ogólnopolski Konkurs Matematycznym Oxford:

Fal Michał 2g – laureat II stopnia (op. p. Jolanta Torbicka)
Ziembiński Michał 3e – laureat II stopnia (op. p. Ewa Stanowska)
Falęcki Adrian 2g – laureat IV stopnia (op. p. Jolanta Torbicka)
Różański Mateusz 1f – laureat V stopnia (op. p. Ewa Stanowska)

Alfik Matematyczny 2009:
Ugodziński Robert 3g  – VI m w woj. w kategorii Student – op. p. Irena Brzozowska
Doliński Tomasz 1g – III m w woj. W kategorii Junior – op. p. Ewa Stanowska

Międzynarodowy Konkurs Logiki – Genius Logicus:
tytuły w kategorii A (bez pomiaru czasu) uzyskali:
Marcin Dzięgielewski 1g – „Mistrz Rozwiązywania” – op. p. Ewa Stanowska
Adrian Falęcki 2g – „Mistrz Rozwiązywania” – op. p. Jolanta Torbicka
Dawid Słupiński 2g – „Ekspert Rozwiązywania” – op. p. Jolanta Torbicka
Michał Fal 2g – „Ekspert Rozwiązywania” – op. p. Jolanta Torbicka
Tomasz Doliński 1g – „Adept Rozwiązywania” – op. p. Ewa Stanowska
Krzysztof Lisocki 1g – „Adept Rozwiązywania” – op. p. Ewa Stanowska

złote certyfikaty w kategorii B (z pomiarem czasu) uzyskali:
Adrian Falęcki 2g (11 w rankingu międzynarodowym, a 7 w rankingu krajowym) – op. p. Jolanta Torbicka
Michał Fal 2g (12 w rankingu międzynarodowym, a 8 w rankingu krajowym) – op. p. Jolanta Torbicka
Marcin Dzięgielewski 1g (22 w rankingu międzynarodowym, a 13 w rankingu krajowym) – op. p. Ewa Stanowska
Dawid Słupiński 2g (89 w rankingu międzynarodowym, a 27 w rankingu krajowym) – op. p. Jolanta Torbicka
Tomasz Doliński 1g (150 w rankingu międzynarodowym, a 61 w rankingu krajowym) – op. p. Ewa Stanowska

srebrne certyfikaty w kategorii B (z pomiarem czasu) uzyskali:
Artur Olęcki 2h – op. p. Irena Brzozowska
Łukasz Kuliński 2h – op. p. Irena Brzozowska
Krzysztof Lisocki 1g – op. p. Ewa Stanowska
Michał Dziwota 2h – op. p. Irena Brzozowska
Katarzyna Matusiak 2h – op. p. Irena Brzozowska
Adam Skierski 2h – op. p. Irena Brzozowska

 2008/2009

Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich:
Krzysztof Opolski był członkiem polskiej reprezentacji, drużyna zajęła I miejsce

IX edycja Konkursu Matematycznego Dla Klas Pierwszych i Drugich GAMMA:
Finaliści:
Kinga Rogacka – kl. I g (p. Jolanta Torbicka)
Oktawian Wochowski – kl. II d (p. Marek Żółtowski)

Konkurs Skarabeusz z informatyki, fizyki i matematyki, którego org. było LXV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Bema:
Finaliści:
Konrad Kosmatka 1g (p. Jolanta Torbicka)
Robert Ugodziński 2g (p.Katarzyna Majewska)
Przemysław Rodzeń 2h (p.Iwona Jarząbkowska)
Piotr Wiśniewski 3h (p.Ewa Stanowska)

X Ogólnopolski Konkurs Matematycznym Oxford:
Wiśniewski Piotr 3h,  laureat I stopnia  – op. p. Ewa Stanowska    
Lewicki Marek 1g, laureat IV stopnia – op. p. Jolanta Torbicka     
Gruszczyńska Marta 1ag, laureat IV stopnia – op.p.Marek Żółtowski    
Rodzeń Przemysław 2h, laureat  V stopnia – op. p. Iwona Jarząbkowska

Ogólnopolski Konkurs Kangur Matematyczny:
Wyróżnienia uzyskali:

Dziwota Michał 1h op.p.Irena Brzozowska
Figiel Kamil 1g op.p.Jolanta Torbicka
Gruszczyńska Marta 1ag op.p.Marek Żółtowski
Murzynowski Dominik 1ag op.p.Marek Żółtowski
Skierski Adam 1h op.p.Irena Brzozowska
Wiśniewski Piotr 3h op.p.Ewa Stanowska

Olimpiada Matematyczna:
Finalista Krzysztofa Opolski kl. 3g

Internetowego Konkursu Matematycznego organizowanego przez PW w Warszawie:
Finalista Piotr Wiśniewski (p. Ewa Stanowska) kl. 3h

2007/2008

LIX Olimpiada Matematyczna:
Finalista z wyróżnieniem – Krzysztof Opolski, 2G, p. I. Brzozowska

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MATMIX (Patronat Honorowy Wojewody Mazowieckiego):
Laureat III miejsca – Krzysztof Opolski, 2G, p. I. Brzozowska

Wojewódzki Konkurs Matematyczny im. S. Banacha w Toruniu:
laureat III miejsca w zawodach indywidualnych – Krzysztof Opolski, 2G, p. I. Brzozowska
laureat III miejsca w zawodach zespołowych – Krzysztof Opolski, 2G, p. I. Brzozowska

Konkurs Matematyczno – Chemiczny Politechniki Warszawskiej w Płocku:
laureat II miejsca – Krzysztof Opolski, 2G, p. I. Brzozowska

2006/2007

Konkurs Matematyczny „Gamma”:
Finalistka Karolina Adamiak z klasy 1f (p. J. Torbicka)

Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Logicznych i Matematycznych
Do półfinału zakwalifikowali się:
Wiśniewski Piotr, kl.3g, p.I.Brzozowska
Milewski Bartosz, kl.3g, p.I.Brzozowska
Kotwica Bartosz, kl.3i, p.I.Brzozowska
Kędzierska Sylwia, kl.3i, p.I.Brzozowska

LVIII Olimpiada Matematyczna
Do półfinału zakwalifikowali się:
Wiśniewski Piotr, kl.3g, p.I.Brzozowska
Milewski Bartosz, kl.3g, p.I.Brzozowska
Kędzierska Sylwia, kl.3i, p.I.Brzozowska
Opolski Krzysztof, kl.1g, p.I.Brzozowska, p.E.Zielińska

Test Oxford Plus VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego
Laureatami zostali:
Kędzierska Sylwia, kl.3i, p.I.Brzozowska
Opalach Tomasz, kl.2h, p.E.Stanowska
Ważeński Damian, kl.2h, p.E.Stanowska
Wiśniewski Piotr, kl.1h, p.E.Stanowska
Milewski Bartosz, kl.3g, p.I.Brzozowska
Cieślik Patryk, kl.2h, p.E.Stanowska
Kozłowski Dominik, kl.3g, p.I.Brzozowska
Oczkiewicz Jarosław, kl.3h, p.I.Brzozowska

II Konkurs przedmiotowy organizowany przez PW filia w Płocku
Laureatami konkursu mat-chem zostali:
Słupecki Paweł, kl. 3f, p. K. Majewska
Ratkowski Krzysztof, kl. 3f, p. K. Majewska
Iwanowski Marcel, kl. 3f, p. K. Majewska
Laureatami konkursu mat-fiz zostali:
Milewski Bartosz, kl. 3g, p. I. Brzozowska
Kędzierska Sylwia, kl. 3i, p. I. Brzozowska
Torbicki Łukasz, kl. 3g, p. I. Brzozowska
Kotwica Bartosz, kl. 3i, p.I.Brzozowska
Wiśniewski Piotr, kl. 3g, p.I.Brzozowska

LVIII Olimpiada Matematyczna
Finalistą został:
Opolski Krzysztof, kl.1g, p.I.Brzozowska

Internetowy Konkurs Matematyczny – MATMIX
Finalistami zostali:
Opolski Krzysztof, kl.1g, p.I.Brzozowska
Grzelak Piotr, kl.1g, p. E.Zielińska
Wiśniewski Piotr, kl. 1h, p. Ewa Stanowska
Milewski Bartosz, kl. 3g, p. I. Brzozowska
Laureatem został:
Opolski Krzysztof, kl.1g, p.I.Brzozowska

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
Wyróżnienia otrzymali:
Wiśniewski Piotr, kl. 1h, p. Ewa Stanowska
Milewski Bartosz, kl. 3g, p. I. Brzozowska
Kędzierska Sylwia, kl. 3i, p.I.Brzozowska
Wiśniewski Piotr, kl. 3g, p.I.Brzozowska
Kotwica Bartosz, kl. 3i, p.I.Brzozowska
Ważeński Damian, kl. 2h, p. E. Stanowska

Test Oxford Plus 9 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego
Laureatami zostali:
Opolski Krzysztof, kl.1g, p.I.Brzozowska
Jędrzejewska Sylwia, kl.2g, p. J.Torbicka

2005/2006

Konkurs Matematyczny Gamma
Finaliści:
Bombała Rafał kl. 2d ( p. Marek Żółtowski)
Wiśniewski Piotr kl. 2g (p. Irena Brzozowska)
Kędzierska Sylwia kl. 2i (p. Irena Brzozowska)
Trzeciakowski Piotr kl. 2d ( p. Marek Żółtowski)
Dziwota Marcin kl.1i (p. Iwona Jarząbkowska)
Laureaci:
Kędzierska Sylwia kl. 2i (p. Irena Brzozowska)

Konkurs Matematyczno-Fizyczny organizowany przez Politechnikę Warszawską Oddział w Płocku
Laureaci:
Krajenta Łukasz kl.3g (p. J.Torbicka, p. I. Brzozowska)
Sulwiński Rafał kl. 3g (p. J.Torbicka)
Ptaszyński Marcin kl. 3g (p. J.Torbicka)

Konkurs Matematyczno-Chemiczny organizowany przez Politechnikę Warszawską Oddział w Płocku:
Laureaci:
Dziedzic Ariel
Gajewska Magdalena
Ważeńska Sylwia
Kozłowski Dominik kl. 2g (p. I. Brzozowska)

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
Wyróżnienie uzyskali:
Bartosz Milewski kl. 2g (p.I.Brzozowska)
Sylwia Kędzierska kl. 2 i (p.I.Brzozowska)

Ogólnopolski Konkurs Test Matematyka Plus
Laureaci:
Ważeński Damian kl.1h (p. E. Stanowiska)
Torbicki Łukasz kl.2g (p. I. Brzozowska)
Dziwota Marcin kl.1i (p. Iwona Jarząbkowska)
Żurawski Jacek kl.1g (p. J.Torbicka)
Wiśniewski Piotr kl.2g (p. I. Brzozowska)
Jędrzejowska Sylwia kl.1g (p. J.Torbicka)
Chmielewska Malwina kl.2g (p. I. Brzozowska)
Kamiński Piotr kl.1i (p. Iwona Jarząbkowska)
Bogdan Paweł kl.1g (p. J.Torbicka)
Balczerska Katarzyna kl.1d (p. I. Brzozowska)

2004/2005

Finał I Turniej Matematyczny organizowany przez ODN w Płocku
I miejsce – Łukasz Krajenta kl.2g (p.J.Torbicka, p.I.Brzozowska)
III miejsce – Piotr Wiśniewski kl. 1g (p.I.Brzozowska)

III Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych konkursie Logicznych
Finalista – Piotr Wiśniewski kl. 1g (p.I.Brzozowska)

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Kwadratura Koła”
Piotr Wiśniewski kl. 1g (p.I.Brzozowska) 2 miejsce w powiecie,3 miejsce wowojewództwie
Anna Wrońska kl. 1 i (p.I.Brzozowska) 4 miejsce w powiecie,5 miejsce w województwie
Marcin Kawski kl. 1 i (p.I.Brzozowska) 5 miejsce w powiecie, 8 miejsce w województwie

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
Z wynikiem bardzo dobrym:
Wiśniewski Piotr kl. 1g (p. I.Brzozowska)
Łukasz Krajenta kl.2g (p. J.Torbicka, p. I.Brzozowska)
Bartosz Milewski kl. 1g (p. I.Brzozowska)
Wyróżnienie:
Sylwia Kędzierska kl. 1i (p. I.Brzozowska)

2003/2004

Laureatem „Wiarusa” org. ODN Płock został
Łukasz Krajenta z kl.1g (J. Torbicka, I.Brzozowska)

2002/2003

Konkurs Matematyczny „Gamma” – organizator III LO w Płocku
Finaliści:
Trojanowski Łukasz (92 pkt), 1h, Jolanta Torbicka
Parzniewski Piotr (81 pkt), 1g, Marek Żółtowski

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur wyróżnienia uzyskali:
Szostak Dariusz 1g (M.Żółtowski)
Hortyńska Katarzyna 1g (M. Żółtowski)
Jakubowski Przemysław 4m ( I. Brzozowska)

IV edycji Internetowego Konkursu Matematycznego
Finalista – Przemysław Jakubowski 4m (p.I. Brzozowska)

Olimpiada Matematyczna, półfinalistami zostali:
Przemysław Jakubowski 4m (p.I. Brzozowska)
Maciej Świątek 4m (p.I. Brzozowska)

Konkurs matematyczny organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Dariusz Michalski (p.I. Brzozowska)

2001/2002
III edycji Internetowego Konkursu Matematycznego
Finalistka – Anna Kowalczyk 4i (p.J.Torbicka)

2000/2001
„Wiarus” konkurs matematyczny organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Płocku
Finalista – Sarnowski Maciej kl. 2h (p. M.Żółtowski)