W tym roku odbyła się druga projektu Liga Debat Fundacji Orlen, która trwała cały rok szkolny. Uczestniczyło w niej łącznie osiem szkół ponadpodstawowych z Płocka, Sierpca, Gostynina i Gąbina. Program obejmował szkolenia i warsztaty online zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Dla młodzieży, która dopiero zaczyna swoją przygodę z debatą oksfordzką, zaoferowano udział w dwóch rundach sparingowych. Tezy do debat przygotowali pracownicy Grupy ORLEN. Obejmowały
one tematy takie jak nowoczesne technologie, digitalizacja w edukacji oraz przyszłość handlu autonomicznego. Drużyna „trzeciego” w tym roku odniosła trzy zwycięstwa i odnotowała trzy porażki i niestety nie awansowała do „wielkiego finału”, jednak ochoczo kibicowała finałowym debatantom. Finał drugiej edycji „Ligi Debat Fundacji ORLEN” odbył się 12 czerwca w Hali Sportowej Chemika przy ul. Kobylińskiego 25 w Płocku. O trzecie miejsce rywalizował Zespół Szkół im.
Stanisława Staszica w Gąbinie oraz Zespół Szkół Technicznych w Płocku. Z kolei o pierwsze miejsce walczyło Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego oraz Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły, oba z Płocka. Jury wyłoniło również najlepszego mówcę edycji.
Do zobaczenia w zmaganiach drużyn w przyszłym roku!