W dniu 16 marca 2024 r. odbył się XXXIX Rajd Ekologiczny „Powitanie Wiosny”. Zakończenie imprezy odbyło się w siedzibie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku.
Organizatorami rajdu była Komisja Turystyki Pieszej przy Oddziale Miejskim PTTK w Płocku oraz Koło Turystyczne SKKT – PTTK „Globtroters” przy III LO w Płocku, a komandorem rajdu był p. Bogdan Majewski, opiekun Koła SKKT.
Cele rajdu to: popularyzacja kwalifikowanej turystyki pieszej, poznanie szlaków turystycznych okolic Płocka, aktywny wypoczynek po nauce i pracy, upowszechnianie wiedzy o zwyczajach ludowych na Mazowszu.
Uczestnicy mieli do wyboru cztery niezwykle interesujące trasy o różnej długości od 7 do 12 km.
W rajdzie brało udział 470 osób (16 drużyn), najpopularniejszym szlakiem okazała się trasa P-3, która obejmowała tereny miasta Płocka
(szlak zielony), tę trasę wybrało ponad 300 uczestników.
Po zameldowaniu się drużyn w III LO, każdy uczestnik rajdu otrzymał posiłek turystyczny. Następnie organizatorzy wybrali najzabawniejsze pary wiosenne oraz rozstrzygnęli konkurs na najmniejszą Marzannę. Wszystkie nagrodzone osoby dostały dyplomy i drobne upominki.
Głównymi nagrodami dla drużyn były dyplomy i puchary ufundowane przez Oddział Miejski PTTK w Płocku, które były dofinansowane przez Urząd Miasta Płocka. Wręczali je: wicedyrektor III LO w Płocku p. Anna Gawinowska i prezes PTTK p. Jan Natkowski oraz opiekun SKKT p. Bogdan Majewski (organizator zakończenia rajdu).
W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęli gospodarze, czyli III LO w Płocku. Z tejże szkoły w rajdzie brało udział 45 uczniów pod opieką p. Jolanty Lipki, p. Gabriela Sieradzkiego i p. Marcin Kaczmarczyk.
Zapraszamy wszystkich na następne imprezy turystyczne!!!