9 czerwca 2024 r. w auli III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Dąbrowskiej odbyło się rozstrzygnięcie XIX edycji Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Moje miasto Płock”. W tym roku każdy uczestnik mógł dostarczyć do trzech fotografii wydrukowanych w formacie 20×30 cm. Do konkursu zgłosiło się siedemnaście pasjonatek i pasjonatów fotografii, którzy dostarczyli 49 zdjęć. Z uwagi na bardzo wysoki poziom artystyczny, przed jury stało bardzo trudne zadanie wybrania najlepszych fotografii. Oceniano oryginalność tematu, kompozycję zdjęcia, właściwe skadrowanie, umiejętność uchwycenia chwili i wrażenia estetyczne.
Laureatów Konkursu wyłoniło jury w składzie: p. Grzegorz Gołębiewski i p. Bogdan Majewski przy współudziale grupy uczniów z klasy 2c. Z uwagi na dużą ilość interesujących prac decyzja jury nie należała do najłatwiejszych. Często decydowały detale (np. kadr poziomy, czy pionowy) i ogólne wrażenie.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  •  I miejsce: Maja Zwierzchlewska (1f)
  •  II miejsce: Sandra Strzelecka (2f)
  •  III miejsce: Justyna Grzelak (2f)
  •  Wyróżnienia: Wiktoria Pesta (1e), Maria Bielińska (1g), Justyna Grzelak (2f), Natan Sieradzki (2f)

Nagrodzonym uczestnikom konkursu wręczyła dyplomy i statuetki Pani Dyrektor Agnieszka Wierzchowska wraz z organizatorami. Nagrody zakupiono z funduszy szkoły, gadżety promujące Płock otrzymano z Wydziału Promocji i Sportu Urzędu Miasta Płocka. Podczas wręczania nagród najlepsze prace były prezentowane przez nagrodzonych uczniów.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, rozczarowane/i brakiem wyróżnienia niech się nie zniechęcają – zapraszamy po wakacjach do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu pt. „Wspomnienia z wakacji” (kategorie – krajobraz i architektura).

Prace nagrodzone

Wręczenie nagród