1 marca 2024 r. odbyły się I Mistrzostwa III LO w Warcabach. Była to odpowiedź na sugestie uczniów, bowiem dotychczas odbywały się tylko mistrzostwa szkoły w szachach. Głównym inspiratorem zawodów był Mateusz Szczawiński z kl. IIIg, natomiast stroną techniczną oraz sędziowaniem zajmowali się Szymon Kraszewski i Jakub Pawlicki, również z kl. IIIg. Wsparcie sprzętowe w postaci 21 kompletów warcabów zapewniła nam Szkoła Podstawowa w Łubkach Nowych, za co bardzo dziękujemy. Ze strony nauczycielskiej mistrzostwa organizowali pp. Grzegorz Gołębiewski i Bogdan Majewski. Do zawodów zgłosiło się 44 uczniów, w tym 5 dziewczyn. Partie rozgrywano systemem szwajcarskim w tempie 4 minuty plus 2 sekundy na partię na dystansie 10 rund.
Po pasjonującej rywalizacji mistrzem III LO w warcabach został Wojciech Demianiuk z kl. IIIg (8,5 pkt z 10). Drugie miejsce zajął Gabriel Rutkowski z kl. IIa (8 pkt. z 10 partii), trzecie miejsce zajął Adam Gawroński z kl. IIb (7 pkt. z 10 partii). Po 7 punktów zdobyły również Amelia Kraszewska z kl. IIId i Nina Daniłowicz z kl. IIf, jednak z powodu gorszej punktacji BHC1 musiały zadowolić się miejscami IV i V. Zwycięzcy otrzymali dyplomy pamiątkowe, które wręczyła p. wicedyr. Anna Gawinowska. Z powodu dużego zainteresowania zawodami będziemy się starali organizować mistrzostwa cyklicznie w kolejnych latach.