Kadra Język Polski

mgr Grażyna Andrzejczak

Absolwentka filologii polskiej na UMK w Toruniu, egzaminator maturalny Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, nauczyciel dyplomowany. Każdy uczeń jest dla mnie nowym wyzwaniem i sprawia, że poszukuję recepty na coraz lepszą odsłonę siebie..To miłe, kiedy życie zawodowe staje się czymś więcej niż codziennym obowiązkiem….

mgr Małgorzata Banaszczak

Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu, – życiowe motto: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali” (Jan Paweł II), – uwielbiam rozmawiać z innymi, poznawać ich poglądy na różne sprawy, – w swojej pracy staram się pokazywać uczniom, że literatura jest zawsze blisko człowieka i jego spraw, a czytane lektury mogą stać się dla nich okazją do zajrzenia w głąb siebie; – a prywatne pasje: podróże małe i duże, malarstwo impresjonistów, kino.

dr Katarzyna Kozłowska

Absolwentka UW, dr nauk humanistycznych, nauczycielka języka polskiego, miłośniczka poprawnej polszczyzny, piłki nożnej i kryminałów

mgr Edyta Szpaczko

mgr Joanna Winiarska

Absolwentka III LO z  i UMK w Toruniu. Nauczycielka j. polskiego, historii, ale i życia, szacunku, dobrego humoru i właściwej komunikacji. W życiu zawodowym i prywatnym na pierwszym miejscu – relacje. Motto życiowe: „carpe diem” i „sapere aude”.  W 3 LO z pasji. Stawiany cel – wyszkolić jak najwięcej miłośników literatury z zacięciem pisarskim; zakotwiczać serca i umysły wychowanków w historii świata; zachęcać do wędrowania po meandrach życia i szukania własnych dróg. W wolnych chwilach oddana rodzinie, swoim dzieciom (bo to największy skarb) i pracy twórczej nad książką! Kocha poezję, teatr, film i sport!

mgr Olga Tłuchowska