18 marca w Naszej szkole odbył się I etap XIX Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”. Olimpiada organizowana jest przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży przy współpracy z ekspertami Team Europe Direct, Punktami Europe Direct oraz Stowarzyszeniem „Pomorskie w Unii Europejskiej”.
Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, a w szczególności: jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE.
Olimpiada kierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Każdy uczestnik podczas I etapu Olimpiady pisze test jednokrotnego wyboru, składający się z 50 pytań. Za każde pytanie uzyskuje się 1 punkt. Zgodnie z regulaminem Olimpiady do II etapu Olimpiady zakwalifikują się uczniowie posiadający 27 punktów i więcej.
W eliminacjach szkolnych Olimpiady brało udział 12 uczniów z III LO. Byli to: Julia Murlikiewicz 3c, Maja Pawłak 3c, Oliwia Gabryś 3c, Sebastian Furmański, Marcin Kret 3c, Zuzanna Lińska 3e, Gabriel Rutkowski 2a, Piotr Maćkiewicz 2a, Alicja Pawlak 2c, Rafał Szkolmowski 2c, Pola Kralska 2c i Mikołaj Sobota 1f. Koordynatorem Olimpiady w III LO był p. Bogdan Majewski.
Szkolna Komisja Konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła ośmiu uczniów, którzy awansowali do II etapu Olimpiady. Poniżej przedstawiono wyniki:
1. Rafał Szkolmowski 2c – 38 p.
2. Gabriel Rutkowski 2a – 36 p.
3. Pola Kralska 2c – 35 p.
4. Maja Pawlak 3c – 30 p.
5. Sebastian Furmański 3c -31 p.
6. Piotr Maćkiewicz 2a – 29 p.
7. Alicja Pawlak 2c – 28 p.
8. Mikołaj Sobota 1f – 27 p.
Gratulujemy wygranym i życzymy powodzenia na dalszych etapach Olimpiady!!!