J20 kwietnia 2024 r. odbył się XLVII rajd „Do Miejsc Pamięci Narodowej”, którego organizatorem był Miejski Oddział PTTK w Płocku. 

Rajd rozpoczął się przy pętli autobusów na Podolszycach Południe zbiórką drużyn. Nasza drużyna SKKT-PTTK „Globtroters” liczyła 30 osób, z klas I d, I f, I h, I g, II f, II g i III g pod opieką p. Bogdana Majewskiego i p. Jolanty Lipki.

Pod kierunkiem przodowników turystyki pieszej i naszych opiekunów udaliśmy się do SP nr 20 w Borowiczkach. Najpierw trasa przebiegała obrzeżami Podolszyc Pd. w kierunku Borowiczek. Dalsza część szlaku wiodła wzdłuż rzeki Rosicy, a następnie wałami przeciwpowodziowymi Słupianki. W samych Borowiczkach zatrzymaliśmy się przy najstarszym dębię „Wojciechu” w Płocku (ok. 600 lat), gdzie mogliśmy sobie wspólne zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dalej ruszyliśmy do byłej cukrowni, przy której znajduje się tablica ofiar jej pracowników zamordowanych w obozach zagłady. Tam oddając im cześć, przez chwilę pomyśleliśmy o tamtych strasznych czasach.

Pomimo pochmurnej i deszczowej pogody, w miłej atmosferze dotarliśmy do SP nr 20 w Borowiczkach, gdzie czekała na nas pyszna grochówka. Ostatnim punktem imprezy było rozdanie pucharów i dyplomów dla najlepszych drużyn. Wśród szkół średnich zajęliśmy I miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom i puchar. Do Płocka zostaliśmy odwiezieni autobusami Komunikacji Miejskiej i rozstaliśmy się przy Panoramie.

Pozdrawiamy wszystkich turystów i zapraszamy na szlaki turystyczne Ziemi Płockiej.