26 kwietnia kolejny rocznik Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Dąbrowskiej w Płocku  zakończył naukę i opuścił mury Trzeciego.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu. Następnie Pani Dyrektor Agnieszka Wierzchowska  przywitała przybyłych gości i zwróciła się do absolwentów podsumowując cztery lata ich pracy, życząc im sukcesów na polu naukowym oraz spełnienia w życiu zawodowym.

           Uroczystość pożegnania uczniów klas czwartych połączona była z wręczeniem nagród dla tych  wyróżniających się w nauce – było ich 55. Medal im. Marii Dąbrowskiej  otrzymał Adam Racki, który uzyskał najwyższą średnią ocen 5,56,  a  szczególne wyróżnienie  i podziękowanie Dyrekcji I Rady Pedagogicznej  stało się udziałem Natalii Siedlich- wieloletniej Przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta , zaangażowanej również  w pracę na rzecz Samorządu Szkolnego.

         W końcu przyszedł czas na Abiturki- część artystyczną przygotowaną przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem p. A. Muszyńskiej. Koledzy z młodszych klas zaprosili maturzystów do wspólnej podróży w lata 90-e oraz wręczyli nagrody przyznawane przez uczniów. Mogliśmy posłuchać Nirwany, Britney Spears  oraz zobaczyć taniec Błyskotek w takt muzyki Michaela Jacksona….

      Drodzy Absolwenci, życzymy Wam, by dzień ukończenia szkoły  był dla Was nie tylko zakończeniem  etapu nauki w Trzecim, ale także początkiem nowej, ekscytującej życiowej podróży, pełnej sukcesów, wyzwań i spełnionych marzeń.